Сучасні досягнення ендоскопічної хірургії

На початку березня у Вінниці  відбулася II науково-практична конференція з міжнародною участю “Сучасні досягнення ендоскопічної хірургії» присвяченої 100-річчю Вінницької обласної клінічної лікарні імені М. І. Пирогова,

яку проводили Міністерство охорони здоров’я України, Асоціація хірургів України, Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова, Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА, Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова, кафедра ендоскопічної та серцево-судинної хірургії. Учасниками конференції виступили провідні науковці-хірурги з різних куточків України та республіки Молдова.

Два дні інтенсивної роботи були заповнені оригінальними доповідями та повідомленнями  на пленарних і секційних засіданнях, сателітних симпозіумах, а також неофіційних дискусіях з колегами.

Буковинський державний медичний університет на даному форуму був представлений співробітниками кафедр загальної хірургії (проф. Сидорчук Р.І.), хірургії №1 (проф. Гринчук Ф.В., доц. Гресько М.М., дисертант Дутка І.І.), хірургії № 2 (проф. Іфтодій А.Г., проф. Шкварковський І.В.).

З доповідями на форумі виступили професор Сидорчук Р.І., доцент Гресько М.М., Дудка І.І. Були представлені напрацювання колективів клінічних кафедр БДМУ у галузі лапароскопічної хірургії, а також сучасні підходи до ендоскопічної діагностики і лікування гострих кровотеч з виразок шлунка і дванадцятипалої кишки.

Хочеться відмітити, що ІІ науково-практична конференція надала можливість тісного наукового спілкування з провідними вченими-хірургами, яке було інформативним і цікавим. Таке спілкування, обмін думками, досвідом та проблемами є невід’ємною складовою професійного росту хірурга та науковця.