Науковець Єльського університету (США) взяла участь в семінарі-практикумі в БДМУ

26 квітня до Всеукраїнського дня психолога на кафедрі психології та філософії БДМУ було проведено семінар-практикум з міжнародною участю на тему «Психологічна реабілітація: міжнародний досвід».

Запрошений лектор семінару Марта Бойко (PhD, дослідник з проблем глобального здоров’я Інституту міжнародного навчання (США), постдокторський дослідник Єльського університету (США), учасник Програми наукових досліджень імені Фулбрайта) зосередила увагу на комплексному підході і мультидисциплінарній співпраці у наданні психосоціальної допомоги у США.

Дослідниця поділилась досвідом мультидисциплінарної співпраці у психосоціальному супроводі осіб, що пережили травму (на прикладі клініки Errera Community Care Center Veterans Affairs (VA), Кентуккі, США).

Завідувач кафедри психології та філософії, професор Алла Борисюк  висвітлила основні аспекти роботи чернівецьких лікарів-психологів та практичних психологів, що надають психологічну допомогу, здійснюють кризову інтервенцію, проводять психокорекційні заходи серед учасників АТО, внутрішньопереміщених осіб й волонтерів.

Семінар об’єднав психологів, психотерапевтів, психіатрів, студентів та інших зацікавлених в даній тематиці осіб.

До уваги учасників були представлені доповіді, що охоплюють проблему психологічної реабілітації з різних сторін, а саме:

«Інтегративний підхід до лікування ПТСР» (Оксана Мудра – лікар-психолог Чернівецької обласної психіатричної лікарні, Валентина Пушкарь – лікар-психіатр Чернівецької обласної психіатричної лікарні);

«Психологічна корекція емоційного стану військовослужбовців, що повернулися із зони бойових дій (групова та індивідуальна робота)» (доповідач Олена Фоменко – практичний психолог Чернівецької обласної психіатричної лікарні, практичний психолог Чернівецького військового   госпіталю);

«Робота з інтрузіями та флешбеками у військовослужбовців» (Тетяна Крайнічук – лікар-психолог Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни);

«Принципи індивідуальної роботи з травмою, занурення в неї: труднощі та переваги» (Олександра Усик – лікар-психолог Чернівецької обласної психіатричної лікарні);

«Індивідуальна терапія внутрішньопереміщених осіб та учасників бойових дій» (Ярослав Пукас – лікар-психолог Чернівецької обласної психіатричної лікарні);

«Особливості проведення on-line консультування (досвід IPSO)»  (Оксана Пендерецька – викладач кафедри психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», психолог медико-психологічного центру БДМУ).

Керівник медико-психологічного центру БДМУ, доцент Олександр Поліщук зробив акцент на актуальній проблемі – відсутності спеціальних інституцій соціального супроводу і тривалої психосоціальної підтримки осіб, які пережили травму, що є необхідним чинником ресоціалізації та реабілітації.

Викладачі кафедри психології та філософії та психологи медико-психологічного центру БДМУ Олеся Павлюк, Любов Любіна, Марина Тимофієва, Оксана Пендерецька та Вікторія Осипенко взяли активну участь в обговоренні проблемних питань, враховуючи власний психологічний і психотерапевтичний досвід роботи з учасниками бойових дій та їхніми сім’ями.