Кожокару В.І.

Стаднійчук Р.Ф.
Тарнавська С.І.
Хомко О.Й.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

П'ятниця, 11 березня 2011 00:00

Традиційно березень у Буковинському державному медичному університеті проходить у відзначенні важливої для кожного свідомого патріота-українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Його слово нагадує слово народу, але значно потужніше, енергетичніше. Воно впало на всю Україну, як велетенський метеорит, подарувавши ясний спалах і велетенської сили поштовх. Воно струсонуло увесь інтелектуально-духовний простір України. Як стріла, вцілило в генетичний код нації.

Його названо Пророком. І цього разу народ не помилився у своєму визначенні. Пророк – той, хто рече про високе, несе одкровення «і мертвим, і живим...»; запалює свічу там, де морок гигає на душу народу.

З цієї нагоди 9 березня 2011 року представники ректорату й студенти нашого навчального закладу разом з керівниками міста й області, очільниками громадських організацій узяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Шевченкові в Чернівцях.

Важливим є той момент, що студентка І курсу стоматологічного факультету Пальчікова Яна посіла ІІ місце у третьому (обласному) турі Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка (керівник – доцент кафедри суспільних наук та українознавства Шутак Л.Б.).

Також у рамках Шевченківських днів викладачами кафедри суспільних наук та українознавства було організовано й проведено низку заходів, зокрема:

1. Літературні читання поезії Т.Г. Шевченка під гаслом «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» (доценти Шутак Л.Б., Навчук Г.В., Ткач А.В. мед. ф-т №1).
  2. Міні-лекції «Тарас Шевченко в пам’яті поколінь» (доц. Навчук Г.В. (IV к., гр. № 41, 45), ст. викл. Вилка Л.Я., викл. Драпак О.З. (ІІІ к., гр. № 47); «Слово пензлем» (викл. Скакун І.О. (мед. ф-т № 1, спеціальність «Педіатрія»).
  3. Оформлено виставку «Велич Т. Шевченка в мистецтві».
  4. Проведено виховні години в кураторських групах на тему «Великий син України» (доц. Навчук Г.В., доц. Ткач А.В., доц. Одинський І.П., ст. викл. Потапова Л.Б., ст. викл. Вилка Л.Я., викл. Скакун І.О.).
  5. Проведено бесіди на тему «На сторожі Шевченкового слова» (усі викладачі кафедри суспільних наук та українознавства).

9 та 10 березня в аудиторіях вирував національно-патріотичний дух. Зазначимо, що студенти-іноземці теж уважно й захопливо слухали поезію та розповідь про життя і творчість Великого Кобзаря, з цікавістю розглядали його картини. Особливо сподобався їм вислів Т.Г. Шевченка, що став крилатим – «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь».

Тарас Григорович Шевченко живе і проростає у все нових поколіннях, як своєрідне Дерево Життя, яке не можна ні зрубати, ні спалити, бо воно непідвладне тліну, воно живе у великому серці великого народу!

Отож пишаймося тим, що наш народ дав світові таку геніальну постать, адже Т.Г. Шевченко – особистість планетарного масштабу!