22 березня

31 березня
Житарюк В.М.
Ластівка І.В.

Міжнародний день дитини, хворої на рак

Середа, 15 лютого 2012 00:00

15 лютого офіційно вважається Міжнародним днем дитини, хворої на рак. Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.

За даними Міністерства охорони здоров’я України рівень захворюваності дітей віком до 14 років на злоякісні новоутворення тримається на рівні 11-12 випадків на 100 тис. дитячого населення, що менше, ніж в розвинутих європейських країнах (14-15 випадків). У розвинених країнах світу смертність дітей віком старше року від злоякісних новоутворень займає друге місце після травм та нещасних випадків, а серед дітей віком старше п’яти років – перше місце. В Україні смертність дітей від онкологічних захворювань займає п’яте місце. Лише у 40 відсотків дітей із злоякісними новоутвореннями відсутній рецидив хвороби протягом п’ятирічного періоду з моменту встановлення діагнозу, що вважається повним одужанням. Кожна четверта дитина помирає впродовж першого року захворювання. Злоякісні новоутворення посідають сьоме місце у структурі дитячої інвалідності.

За сумною статистикою на Буковині у 2011 році виявлено 19 нових випадків цієї страшної хвороби. Загалом в області налічується 129 онкохворих дітей. Стали на облік в 2011 році 27 вперше виявлених онкохворих дітей (від 0-14 років – 22 хворих дитини, від 15-17 років – 4 хворі дитини).

Зауважимо, що при своєчасній діагностиці і правильному лікуванні, за твердженням медиків, можна було б досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей. Але навіть досвідченому лікарю-педіатру часто буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини, саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей. Пам’ятайте – чим раніше буде встановлено діагноз, тим сприятливіший прогноз що до лікування.

Кафедра онкології та радіології Буковинського державного медичного університету бере активну участь у профілактиці та подоланні цієї хвороби у напрямку наукового супроводу. Нещодавно виданий посібник “Дитяча онкологія”. Також працівники кафедри організовують та беруть участь у конференціях, круглих столах, які спрямовані на краще поінформування населення щодо онкозахворювань у дітей.

Кафедра онкології та радіології БДМУ