22 лютого

Маковей Д.І.
Остафійчук В.В.

Прес-служба

Засідання студентського наукового гуртка з хірургії

Студентський науковий гурток з хірургії, який проводиться на кафедрі хірургії № 1 БДМУ, є не просто факультативом, який дозволяє студентам поглиблено вивчати навчальну програму з хірургії, а й місцем до вони можуть відчути себе причетними до цієї, без перебільшення, особливої галузі медицини.

Гестаційний пієлонефрит або пієлонефрит вагітних

гострий неспецифічний інфекційно-запальний процес, який уперше розвинувся під час теперішньої вагітності.

Сучасні підходи до діагностики, лікування та профілактики Н.pylori-асоційованих захворювань шлунку та ДПК

Незабаром весняний період змусить нас приділити більше уваги когорті пацієнтів із патологією шлунково-кишкового тракту, пов’язаною із інфекцією H. pylori (хелікобактер пілорі).

Студентам БДМУ розповіли про цікаві факти з життя відомого вченого Дмитра Менделєєва

З нагоди 185-річчя від дня народження всесвітньо відомого вченого-енциклопедиста Дмитра Менделєєва на кафедрі медичної та фармацевтичної хімії куратор Оксана Панімарчук провела пізнавальний захід зі студентами ІІ курсу 3 групи фармацевтичного факультету.

11 лютого відзначають Всесвітній день хворого

Відзначення цього дня покликане привернути увагу людей до проблем, з якими стикаються хворі люди по всій планеті.

Парнасівські студентські читання в БДМУ

До 135-річчя з дня народження всесвітньовідомого вченого-біохіміка Якова Оскаровича Парнаса на кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії відбувся інформаційний захід.

Порушення оклюзійного співвідношення серед осіб молодого віку та фактори ризику

Зубощелепна система функціонує завдяки тісному взаємозв’язку всіх її компонентів. Рухи нижньої щелепи відбуваються в результаті взаємодії жувальних м’язів, скронево-нижньощелепного суглоба, тканин пародонта під безпосереднім контролем центральної нервової системи.

Основні принципи діагностики онкологічних захворювань щелепно-лицевої ділянки

Пухлини та пухлиноподібні утворення щелепо-лицевої ділянки, за даними різних авторів, складають 10-29% всіх пухлин людини та більше 13% від всіх хірургічних стоматологічних  захворювань.

Дерматоміозит як ранній прояв онкозахворювань

Дерматоміозит – системне захворювання із групи дифузних уражень сполучної тканини, яке характеризується тяжким прогресуючим перебігом із характерними проявами на шкірі, ураженням поперечно-посмугованої мускулатури, судин мікроциркуляторного русла та внутрішніх органів.

Життя – це дар, яким не можна маніпулювати

11 лютого в міжнародному календарі позначений як Всесвітній день хворого.