20 цікавих фактів про воду

Багато хто думає, що про воду нічого нового ми вже не дізнаємося, проте вода одна з найбільш таємничих речовин і кожний день вчені відкривають цікаві та неймовірні факти. Всім відомо що вода — основа життя.

1. За підрахунками вчених інституту Вернадського, сумісно з вченими з Німеччини та Франції вік води на Землі понад 2.7 мільярди років.
  2. Вода у нашій склянці могла впасти з неба всього декілька днів тому, але вона була свідком динозаврів та зародження життя.
  3. Наша планета доволі замкнена система і схожа на величезний тераріум, який досить рідко втрачає або отримує нові речовини. Саме тому ми ніколи не матимемо більше води ніж сьогодні.
  4. До складу мантії Землі входить в десять разів більше води ніж у всіх океанах.
  5. Понад 70% поверхні Землі покрито водою, але придатною для пиття є не більше 2%.
  6. Якщо розтопити всі льодовики на нашій планеті то понад 12% суші зникне під водою, а рівень води у світовому океані підніметься на 65 м.
  7. Вчені виділяють понад 1300 видів води. Розрізняють воду за походженням (ґрунтова, льодовикова, джерельна, дощова), а також за розчиненими у ній речовинами.
  8. В п’ять разів швидше поширюється звук у воді ніж у повітрі.
  9. При дослідженні нових планет, в першу чергу вчені шукають воду.
  10. Вчені знайшли лід на інших планетах Сонячної системи, також повністю льодом вкритий супутник Юпітера — Європа.
  11. Ми відчуємо спрагу вже при втраті 1% води.
  12. Якщо втрата води близька до 10% починаються зорові та слухові галюцинації. Переважно втратою води пояснюється феномен міражів у пустелях.
  13. При втраті понад 12-13% води в організмі, без лікарського втручання, людина може загинути.
  14. Голод і спрага — дуже схожі сигнали для мозку. Дуже часто коли ми відчуємо голод насправді організму потрібна вода.
  15. Хімічний і бактеріологічний стан води напряму впливає на здоров’я населення.
  16. Понад 80% хвороб у світі передаються через воду.
  17. За даними ВООЗ, через неякісну воду кожні вісім секунд у світі помирає людина.
  18. В Азербайджані є джерело з величезним складом метану і вода з цього джерела в буквальному сенсі горить синім полум’ям.
  19. На території Антарктиди є озеро з солоністю в одинадцять разів вищою ніж морська, завдяки цьому вода у ньому замерзає лише при температурі близькій до -50 С.
  20. Найкраща вода за дослідженнями ЮНЕСКО у Фінляндії.

Матеріал підготувала

Доцент кафедри патологічної фізіології Слободян К.В.