19 червня

Смандич В.С.

Понеділок, 10 квітня 2017 15:51
В БДМУ підведено підсумки Міжнародного конгресу студентів та молодих вчених

7 квітня 2017 року на другому пленарному засіданні відбулося підведення підсумків та урочисте нагородження переможців ІV Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів і молодих учених «Інновації та перспективи сучасної медицини» (Bukovinian International Medical Congress – BIMCO 2017).

Субота, 08 квітня 2017 04:51
Під час акції

Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній День розповсюдження інформації про аутизм – дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року.

Субота, 08 квітня 2017 04:42
Небезпечні харчові добавки

Щорічно 7 квітня відзначається Всесвітній День Здоров’я. Правильне (раціональне) харчування, вживання корисної, зокрема багатої на вітаміни та мікроелементи їжі є надзвичайно важливим аспектом здоров’я людини, основою профілактики та лікування багатьох захворювань, адже недоліки в харчуванні часто обертаються негараздами в здоров’ї.

Субота, 08 квітня 2017 04:34
Під час нагородження

Впродовж 29-30 березня у Харківському національному медичному університеті проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі природничих наук, техніки і гуманітарних наук (2016-17 навчальний рік) за фахом «Клінічна і фундаментальна медицина, стоматологія та фармакологія» (англійською мовою).

Субота, 08 квітня 2017 04:15
Гострий панкреатит

Гострий панкреатит (ГП) - це гостре запально-некротичне захворювання  підшлункової залози (ПЗ), в основі якого лежить аутоліз тканини залози власними активованими ферментами, із подальшим приєднанням асептичного або мікробного запалення, а також ураженням оточуючих органів та систем позаочеревинної локалізації.

Субота, 08 квітня 2017 04:03
Під час заходу

31 березня на кафедрі іноземних мов відбулася перша зустріч волонтерів з Німеччини та студентів БДМУ.

Субота, 08 квітня 2017 03:51
Психосоматичні аспекти захворювань

Твердження щодо тісного зв’язку між емоційними реакціями та соматичними змінами в організмі з’явилось досить давно. Загальновідомими є вислови: - "стиснулось серце"; "комок в  горлі"; "перехопило подих" та ін. Славетні лікарі та філософи, такі як: Гіпократ, Кос, Платон, Спіноза, Декарт звертали увагу на взаємодію між тілом і психікою (душею). Сам же термін "психосоматика" був запропонований Heinrot у 1918.