Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

19 червня
Амоші М.Я.
Арабаджі М.І.
Гребенюк В.І.
Постевка І.Д.
Рубанець П.Г.
Степанчук В.В.

20 червня
Гарбашевська П.П.
Дроник Т.А.
Крук Т.В.
Шостенко А.А.

21 червня
Годованець О.С.
Кулачек Ф.Г.
Русіна С.М.
Чернецька М.М.

22 червня
Бондаренко О.В.

23 червня
Малкович Н.М.
Панкевич М.М.

24 червня
Іващук С.І.
Василик А.С.
Горда І.Г.
Жук О.О.
Макарова О.В.
Присяжнюк П.В.
Ревуцька Г.С.

25 червня
Булезюк О.В.
Боєчко В.Ф.

26 червня
Дікал М.В.
Дорубець А.Д.
Пашковська Н.В.
Савчук О.Т.
Сметанюк О.М.

27 червня
Івасюк С.Н.
Бурянчук Л.О.
Костенюк С.В.

28 червня
Боднараш С.Г.
Присташ Н.М.
Стрежак Т.Р.

29 червня
Задорожна О.В.
Лопушинська І.В.

30 червня
Булик Р.Є.
Житар М.О.
Коротун О.П.
Лапа Г.М.
Мироник О.В.
Смандич В.С.

Середа, 31 травня 2017 14:25
English Speaking Club BSMU

Міжнародний день сім’ї заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році ті щорічно відзначається 15 травня. Встановлення цього дня має на меті привернути увагу суспільства на чисельні проблеми сім’ї.

Вівторок, 30 травня 2017 16:48
Спланована вагітність – здорова дитина

Народження людини було й завжди буде одним з найдивовижніших і значущих подій нашого життя.

Вівторок, 30 травня 2017 16:44
Куріння та стоматологічне здоров'я

Чи задумувались Ви колись, як впливає куріння на стан Вашого здоров’я?

Вівторок, 30 травня 2017 16:40
Сучасні аспекти алергічного контактного дерматиту

За даними ряду авторів, цю патологію страждає від 1% до 2% населення різних регіонів.

Вівторок, 30 травня 2017 16:33
Пасивне тютюнопаління у дитячому віці

Споживання тютюну є загрозою для будь-якої людини, незалежно від її статі, віку, раси, культури або освіти.

Вівторок, 30 травня 2017 16:27
Раціональна фармакологічна терапія гіпоксичних станів

Різні види гіпоксії (від гіпоксичної до тканинної) супроводжують перебіг більшості відомих на сьогодні захворювань.

Вони несуть інформацію про патогенез захворювання і системно-органну тропність етіологічного фактора, силу його впливу на організм і ступінь функціональних чи органних порушень в системах, що забезпечують підтримку кисневого балансу в організмі.

Проблема захисту організму людини від наслідків, викликаних гострою чи хронічною нестачею кисню, була та залишається надзвичайно актуальною для медицини екстремальних станів і фармакології.

В останні роки особливу увагу фармакологів та практикуючих лікарів зосереджено на всебічному вивченні антигіпоксантів – препаратів, здатних за допомогою різних механізмів згладжувати енергетичний дефіцит, захищати клітини від пошкодження, активувати відновлення структури і функції пошкоджених органів. Ці препарати відрізняються різноманітністю фармакодинамічних ефектів, фармакокінетичним профілем та відносною нешкідливістю. Антигіпоксанти поєднують у собі властивості мембраностабілізатора та антиоксиданта, адже дефіцит енергії спричиняє різноманітні метаболічні зрушення, у тому числі активує вільнорадикальне окиснення в клітині.

Тому антигіпоксанти стали називати ще препаратами антирадикальної або антигіпероксидної дії. У цьому сенсі особливу зацікавленість як потенційні засоби фармакокорекції різноманітних захворювань, основу патогенезу яких складає гіпоксичний синдром, викликають похідні 3-оксипіридину: мексидол та емоксипін, які є структурними аналогами вітаміну В6 та сукцинатвмісними сполуками.

Найбільш потужним антиоксидантом і антигіпоксантом на сьогоднішній день на фармацевтичному ринку є мексидол, особливості і механізм дії якого чітко демонструють його переваги перед відомими препаратами й визначають перспективність широкого використання в лікувальній практиці. Мексидол виявляє високу активність при лікуванні захворювань нервової системи – інсультів різного генезу, радикулопатій, пошкоджень мозку в постреанімаційному періоді, епілепсії; захворювань шлунково-кишкового тракту і гепатобіліарної системи – панкреатитів, холециститів, пошкоджень печінки; захворювань серцево-судинної системи – ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби, гострого інфаркту міокарда; при атопічному дерматиті, офтальмопатології, захворюваннях пародонту, в комплексному лікуванні інфекційної і онкологічної патології. Проте арсенал можливостей цього універсального препарату ще не вичерпаний: вивчається лімфотропна, знеболювальна дія мексидолу, регенераторні та антидіабетичні властивості, його ренальні ефекти та нефропротекторні властивості.

Крім антиоксидантної і антигіпоксичної дії, цей препарат має унікальне розмаїття фармакологічних ефектів: адаптогенний, антиатеросклеротичний, ангіопротекторний, ноотропний, протисудомний, протипаркінсонічний, анксіолітичний, вегетотропний, антиаритмічний, антиалкогольний, радіопротективний.

Крім того, препарат мексидол може використовуватися не тільки для лікування вже наявних захворювань, але й для покращення якості життя й запобігання виникнення захворювань. Тобто мексидол володіє здатністю істотно підвищувати резистентність організму до дії різних екстремальних факторів, таких, як стрес, гіпоксія, шок.

Численними дослідженнями доведено, що мексидол є інгібітором вільнорадикальних процесів, зокрема перекисного окиснення ліпідів, він здійснює позитивний вплив на фізико-хімічні властивості мембрани, відновлюючи полярність мембрани. Висунуто припущення про доцільність використання його при будь-яких патологічних станах, при яких спостерігається підвищення швидкості перекисного окиснення ліпідів із відповідним збільшенням вільних радикалів, недоокиснених продуктів розпаду.

Ще одним потужним антиоксидантом і антигіпоксантом, який привертає увагу фармакологів, є препарат емоксипін – синтетичне водорозчинне похідне 3-оксипіридину, який, крім антиоксидантної і антигіпоксичної дії, володіє також ангіопротекторною, антиагрегаційною, антистресорною, протисудомною, анксіолітичною, седативною та кардіопротективною діями, завдяки чому широко використовується в офтальмології, кардіології, неврології, нефрології та фтизіатрії. Проте у зв᾽язку з відсутністю в складі емоксипіну бурштинової кислоти, яка володіє вираженою антиоксидантною активністю, цей препарат у багатьох ситуаціях поступається мексидолу.

Оскільки гіпоксія – це багатогранний і складний патологічний процес, то необхідність використання антигіпоксантів у клінічній практиці потребує від лікаря досконалого розуміння особливостей патогенезу захворювання, механізмів саморегуляції прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу на рівні клітин і організму за умов впливу гіпоксії.

Матеріал підготували: завідувач кафедри фармакології, д.мед.н., проф. Заморський І.І., асистент кафедри фармакології, к.мед.н. Мельничук С.П.

Вівторок, 30 травня 2017 14:52
Вчена рада БДМУ

24 травня відбулося чергове засідання Вченої ради ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», яке традиційно розпочав професор Тарас Бойчук ректор університету з вручення дипломів та грамот.