Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

11 березня
Антонюк О.П.
Боднар Б.М.
Війчук М.М.
Гулей Л.О.
Зорій Н.І.
Лаврів Л.П.
Савіцький В.В.

12 березня
Головко Д.В.
Голяр О.І.
Салваноглу М.М.

13 березня
Остапчук М.І.

14 березня
Вітковський О.О.
Гаращук І.І.
Плешко В.В.
Смоленцева А.Г.

15 березня
Бессараб М.Ю.
Кицюк Ю.Р.
Скрипник Н.І.
Скулеба В.Д.

16 березня
Іфтодій А.Г.
Бакун О.В.
Марчук І.С.
Семисюк А.М.
Сем’янів І.О.

17 березня
Бойчук Т.М.
Козак Н.В.
Турубарова-Леунова Н.А.

18 березня
Геруш О.В.
Подтикалова Т.В.

19 березня
Бродовський С.П.
Зорій А.А.
Кривецький В.В.
Олар О.І.
Паньків І.В.
Семенюк Ф.І.

20 березня
Оліник О.Ю.

21 березня
Віцелару Л.К.
Ядуков В.В.

22 березня
Коржан О.П.
Ревуцька І.В.

23 березня
Ровінський О.О.
Томаш Л.М.

24 березня
Амеліна Т.М.
Білава Ю.М.
Калуцька Н.І.
Попова І.С.
Соломатіна Н.Р.

25 березня
Дудка І.В.
Кметь Т.І.
Мельник М.С.

26 березня
Дорошко В.А.
Окрепка Г.М.
Паламар А.О.
Стахова Т.С.

Спомин…

П'ятниця, 12 жовтня 2018 12:21

1210Лойтра Анатолій Олександрович (6.08.1939 – 11.10.2018)

З сумом сповіщаємо, що на  80 році після важкої хвороби пішов з життя  однин з провідних буковинських морфологів, кандидат медичних наук, доцент кафедри анатомії людини ім. М.Г. Туркевича ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Лойтра Анатолій Олександрович.

Прощання з Анатолієм Олександровичем відбудеться у понеділок, 15 жовтня о 10:30 в Будинку Скорботи, зліва від центрального входу на цвинтар (вул Південно-Кільцева).

 

Народився Анатолій Олександрович Лойтра 16 серпня 1939 року в м. Вольськ Саратовської області .

У 1947 році пішов до першого класу Львівської середньої школи №83. З 1948 року продовжував навчання у Чернівецькій НСШ № 17 та СШ № 3. Після закінчення школи у 1957 році працював упродовж трьох років столяром на Чернівецькому меблевому комбінаті. У 1960 р. вступив і в 1966 р. закінчив Чернівецький медичний інститут. З 1966 по 1968 р. працював завідувачем відділення Яблунівської психіатричної лікарні Хмельницької області. З 1968 по 1970 рік перебував у лавах Ра­дянської Армії, де обіймав посади начальника полкового медичного пункту, а потім командира навчального взводу медико-санітарного баталь­йону. З 1970 по 1973 рік навчався в аспірантурі при кафедрі анатомії людини Чернівецького медичного інституту. Під керівництвом про­фесора В.А.Малішевської виконав, а в 1974 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Розвиток шлунка та дванадцятипалої кишки у пренатальному періоді онтогенезу людини". Нав­чаючись в аспірантурі, набув навички не тільки наукової роботи, а й педагогічної, проводячи практичні заняття зі студентами 1-2 курсів. З 1973 р. А.О.Лойтра – асистент, з 1991 р. - старший викладач, а з 1996 р. – доцент кафедри анатомії людини Буковинського державного ме­дичного університету.

У 1980 - 1982роках перебував у закордонному відрядженні у Республіці Куба, де працював керівником резидентури з теоретичної, практичної та наукової підготовки викладачів - анатомів у Вищому медичному інституті м. Камагуей. Зарекомендувавши себе з позитивної сторони, А.О. Лойтру у 1987 р. запросили працювати до Вищого медичного інституту м. Санта Клара (Куба) із завданням організації анатомічного музею та надання допомоги у поліпшенні наукової роботи на кафедрі анатомії. Унаслідок наукової співпраці, завідувач кафедри анатомії О.Каньїсарес виконав і захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою запропонованою Анатолієм Олександровичем.

Для Анатолія Олександровича була характерна висока відповідальність та творче ставлення до навчальної роботи зі студентами з самого початку його педагогічної діяльності. Глибокі знання з анатомії, вміння донести ясно і дохідливо ці знання до студентів, вимогливість, порядність викликали повагу та любов з боку його учнів. Спокійне, розсудливе та поважне ставлення до студента було основною рисою взаємовідносин доц. А.О. Лойтри зі студентською молоддю. З 1994 року проводить практичні заняття та читає лекції з анатомії людини іноземним студентам. Своїми знаннями та науковими поглядами безкорисно ділиться з молодими викладачами.

Лойтра А.О. автор біля 120 наукових робіт, які присвячені різним питанням ембріонального органогенезу. Він співавтор моногафії "Організація анатомічного музею. Методика та техніка", трьох зошитів з практичної роботи для студентів 1-2 курсів виданих на Кубі іспанською мовою. Постійно приймав участь у наукових, науково-методичних конференціях та з'їздах України. Був учасником декількох провінціальних конференцій, II-го Національного конгресу морфологів та V-го Латиноамериканського конгресу з нефрології (Гавана, 1982).

Одружений. Дружина – Майковська Михайліна Іванівна – лікар-психотерапевт вищої кваліфікаційної категорії працює в обласному кардіологічному диспансері.

Донька – Шкробанець Аліна Анатоліївна 1966 р.н. кандидат медичних наук . Працює лікарем - офтальмологом.

Син – Лойтра Олексій Анатолійович, 1971 р.н. За фахом - лікар-сімейної медицини. Працює за фахом у Сполучених Штатах Америки.

Щирі співчуття...

Не вистачає слів, щоб передати смуток, який чорним крилом торкнувся не лише сім’ї, а й співробітників університету, залишивши сльози та смуток. Полум’я болю обпікає душу від думки, що ніколи не буде поряд його з нами. Не почуємо мудрої поради, не відчуємо надійної підтримки, не побачимо щирого погляду й теплої усмішки. Нестерпний біль і невимовна туга не покидають нас. Ви відійшли у Небуття, але ми знаємо, що пам’ять про цю чудову людину залишиться в наших серцях. Спочивайте спокійно у Царстві Божому.

Прочитано 550 разів Останнє редагування Субота, 13 жовтня 2018 22:08