Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

7 лютого
Багрієнко А.Ю.
Хусаїнов Ф.М.

8 лютого

Городинський С.І.
Лазарук О.В.
Лекар А.П.
Романчук В.В.
Шоріков Є.І.

9 лютого

Гринчук Ф.В.
Коровенкова О.М.
Кушнір С.В.
Пестовська Л.А.
Рандюк Р.Ю.
Сушій Г.В.

10 лютого

Боднарюк В.Є.
Ляшук Р.П.

11 лютого

Венгловська Я.В.
Мельник К.В.
Микалюк Л.В.
Юрій О.В.

12 лютого

Бурчу К.В.
Кожолянка Д.М.
Підвербецький О.Я.
Тунек О.А.
Цибуляк М.В.

13 лютого

Карлійчук М.А.
Пантя Д.М.
Савчук О.Ф.

14 лютого

Горошко О.М.
Клим І.В.
Москалюк В.Д.
Павлюкович О.В.
Філіпець Н.Д.
Хоменко В.Г.

15 лютого

Білоус Т.М.
Галагдина А.А.
Заморока О.В.
Циганчук Н.В.
Черноок Н.В.

16 лютого

Богдан Н.С.
Кметь О.Г.
Ляшенко О.М.
Широкий В.С.

17 лютого

Гулак А.М.
Ливарюк В.П.
Шевчук Б.В.

18 лютого

Скакун А.В.
Тарновецький М.В.
Ткачук Н.П.

19 лютого

Антонів А.А.
Ежнед М.А.
Кузнєцов О.О.
Майданюк В.Г.
Ткач Є.П.
Шейко Г.І.
Шмалюк М.І.

20 лютого

Лукашевич І.В.
Цигикало О.В.

21 лютого

Петринич О.А.
Ткач Н.Г.

22 лютого

Гуменна А.В.
Цисар Ю.В.

Центр ендоскопічної хірургії

Вівторок, 16 лютого 2016 12:57
Центр ендоскопічної хірургії

Обласний центр ендоскопічної хірургії створено у 2014 році спільним наказом Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації та Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» (Наказ від 8 вересня 2014 року № 57/03-0 «Про організацію Обласного центру ендоскопічної хірургії»).

Університет придбав для новоствореного Центру сучасний ендоскопічний відеокомплекс Olympus Evis Exera II – 180.

Це дозволило впровадити в лікувальну практику новий напрямок малоінвазивного лікування великого переліку нозологій – ендоскопічні втручання на жовчовивідних шляхах. Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЄРХПГ) представляє собою малоінвазивний метод рентгенівської візуалізації гепатобіліарного дерева та протоку підшлункової залози. На початку ЄРХПГ використовувалась виключно з діагностичною метою для верифікації відхилень в загальній жовчній та міхуровій протоках, печінкових протоках і протоках підшлункової залози. До таких відхилень належать конкременти у жовчному міхурі, стенози протоків обумовлені як злоякісними, так і доброякісними новоутвореннями. Завдяки технічним удосконаленням альтернативних малоінвазивних діагностичних методів, наприклад магнітно-резонансної холангіопанкреатографії (МРХПГ) та ендоскопічного ультразвукового сканування, ЄРХПГ за останні два десятиріччя перетворилась в лікувальне втручання.

Сьогодні ЄРХПГ виконується при наявності клінічних даних за стеноз або конкременти в протоках підшлункової залози або жовчовивідних протоках. Під час проведення ЄРХПГ спочатку проводиться катетеризація Фатерова сосочка за допомогою відеодуоденоскопа з боковою оптикою в поєднанні з різноманітними інструментами EndoTherapy. Це дозволяє отримати найменш інвазивний доступ до жовчовивідної та панкреатичної систем через сосочок. Після цього можна проводити рентгенологічну візуалізацію гепатобіліарного дерева та протоки підшлункової залози. Це дозволяє верифікувати доброякісні або злоякісні стенози, камені та інші патологічні процеси. ЄРХПГ часто використовується для таких маніпуляцій як сфінктеротомія, лікування жовчнокам’яної хвороби та стентування. Жовчні конкременти видаляють за допомогою балонів і кошиків або дроблять під час літотрипсії. Стентування жовчних протоків виконують при доброякісних стенозах або як паліативне лікування злоякісного ураження.

Показання до ЕРХПГ

1. Жовтяниця, причиною якої вважається біліарна обструкція.

2. Результати клінічних, біохімічних або неінвазивних інструментальних досліджень, які вказують на захворювання підшлункової залози, що пов’язане з інтрапанкреатичною гіпертензією.

3. Ознаки або симптоми, які вказують на наявність злоякісної пухлини підшлункової залози, коли результати неінвазивних методів візуалізації є неоднозначними або нормальними.

4. Панкреатит нез’ясованої етіології.

5. Передопераційне обстеження при хронічному холециститі (при наявності інформації про можливу біліарну гіпертензію або жовтяницю в анамнезі) та псевдокістах підшлункової залози.

6. Манометрія сфінктера Одді.

7. Ендоскопічна папілосфінктеротомія.

8. Холедохолітіаз.

9. Стеноз папіли або дисфункція сфінктера Одді, які проявляються клінічно.

10. Сприяння встановленню стента або балонній дилатації.

11. Синдром «сліпого мішка» (садж-синдром у термінальному відділі холедоха після накладання холедоходуоденального анастомозу).

12. Холедохоцеле.

13. Рак великого дуоденального соска у хворих з дуже високим ризиком оперативного лікування.

14. Отримання доступу до панкреатичної протоки.

15. Встановлення стентів при доброякісних або злоякісних стриктурах, норицях, підтіканні жовчі після операцій, а також при великих конкрементах загальної жовчної протоки, які не вдалося видалити.

16. Балонна дилатація стриктур проток.

17. Встановлення назобіліарного дренажу.

18. Дренування псевдокісти при наявності відповідних умов.

19. Біопсія панкреатичної або жовчної проток.

20. Лікування панкреатиту.

Працівниками центру ендоскопічної хірургії надано висококваліфіковану допомогу десяти першим хворим з патологією жовчовивідних шляхів.

Перспективами напрямками подальшого розвитку центру ендоскопічної хірургії є впровадження методів ендоскопічного лікування хворих з кістами підшлункової залози та літіазом вірсунгової протоки, а також надання ендоскопічної допомоги хворим з варикозними та не варикозними кровотечами шлунково-кишкового тракту.

Галерея зображень

  • БДМУ
  • БДМУ
  • БДМУ
  • БДМУ
  • БДМУ
  • БДМУ
  • БДМУ
  • БДМУ
  •  
Просмотреть встроенную фотогалерею в Интернете по адресу:
http://www.bsmu.edu.ua/uk/medecine/4106-endosh#sigProGalleria229f4f58f1
Прочитано 3382 разів Останнє редагування Четвер, 24 березня 2016 16:22