Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

10 березня
Бобкович К.О.

11 березня
Антонюк О.П.
Боднар Б.М.
Війчук М.М.
Гулей Л.О.
Зорій Н.І.
Лаврів Л.П.
Савіцький В.В.

12 березня
Головко Д.В.

Голяр О.І.
Салваноглу М.М.

13 березня
Остапчук М.І.

14 березня
Білий І.Д.
Вітковський О.О.
Гаращук І.І.
Плешко В.В.
Смоленцева А.Г.

15 березня
Бессараб М.Ю.
Кицюк Ю.Р.
Скрипник Н.І.
Скулеба В.Д.

16 березня
Іфтодій А.Г.
Бакун О.В.
Семисюк А.М.
Сем’янів І.О.

17 березня
Бойчук Т.М.
Козак Н.В.
Турубарова-Леунова Н.А.

18 березня
Геруш О.В.
Костеняк Д.І.
Подтикалова Т.В.

19 березня
Бродовський С.П.
Кривецький В.В.
Олар О.І.
Семенюк Ф.І.
Федоруца А.А.

20 березня
Оліник О.Ю.

21 березня
Віцелару Л.К.
Марусяк М.А.
Ядуков В.В.

22 березня
Коржан О.П.
Луканюк С.С.
Ревуцька І.В.

23 березня
Ровінський О.О.
Томаш Л.М.

24 березня
Амеліна Т.М.
Калуцька Н.І.
Попова І.С.
Соломатіна Н.Р.

25 березня
Дудка І.В.
Кметь Т.І.

26 березня
Дорошко В.А.
Паламар А.О.
Стахова Т.С.

27 березня
Андрієць М.М.
Томнюк Т.І.

Антибактеріальне мило: друг чи ворог?

Понеділок, 21 листопада 2016 02:48

З 2 вересня 2016 року управління з контролю за продуктами харчування та лікарськими засобами (FDA) у США заборонило продаж антибактеріального мила, пояснивши це тим, що в ньому містяться  компоненти, які є небезпечними при регулярному й тривалому застосуванні, і до того ж – неефективними. FDA дало компаніям-виробникам один рік на те, щоб змінити формули продуктів або прибрати їх з полиць магазинів.

Ця заборона привертає до себе ще більше уваги у зв’язку з активною реалізацією глобальної кампанії Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) «Антибіотики: використовуйте обережно!», адже є дані, які припускають у довгостроковій перспективі заподіяння більшої шкоди, ніж користі від антибактеріальних інгредієнтів мила.

Серед числа заборонених речовин – триклозан, який сьогодні міститься в більш ніж 90% «антибактеріальних» і «антимікробних» миючих засобах, у т.ч. мила, зубної пасти, засобів для миття посуду, косметики, кухонних дошок, іграшок, наматрацників тощо. До того ж доведено, що антибактеріальні ефекти триклозану проявляються тільки після куди більш тривалої експозиції, ніж кілька секунд, які більшість людей витрачають на миття рук.

При цьому є досить вагомі вказівки на те, що триклозан може негативно впливати на природну здатність організму протистояти інфекціям. Просте мило в поєднанні з водою змиває бактерії з шкіри, в той час як «антимікробні» компоненти націлені на їх руйнування. І якщо раніше вважалося, що триклозан та його аналоги просто вбивають бактерії без вибірковості, то сьогодні все більше є підтверджень того, що вони діють подібно до антибіотиків, використовуючи ті ж молекулярні механізми. Це означає, що ці агенти можуть сприяти мутації бактерій і розвитку у них стійкості і до триклозану, і власне до антибіотиків.

Тож, не очікуючи в нашій країні подібних рекомендацій стосовно заборони антибактеріального мила, закликаємо відмовитися від останнього, надаючи перевагу звичайному туалетному милу.

Матеріал підготували: кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Шуленіна Олександра, студентка 4 курсу Олійник Марія

Прочитано 383 разів