Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

6 вересня
Давидова Т.Ф.
Скиданюк Г.Ф.
Шутак Т.В.

8 вересня
Кодіца М.Г.
Томашевська А.Ю.

9 вересня
Власова К.В.
Романюк В.С.

10 вересня
Гудзь Н.А.
Житар О.Ф.
Кармаліта С.О.

11 вересня
Гараздюк І.В.
Кіселиця Г.Г.

12 вересня
Шинкура Л.М.

14 вересня
Боштан С.В.
Верховецька Л.Г.
Гресько М.М.
Залявська О.В.
Мелінті Г.І.
Плегуца О.М.
Скрипник Л.П.
Яринич Ю.М.

15 вересня
Боднарюк О.І.
Роговий Ю.Є.
Юленков М.В.

16 вересня
Луптовіч К.К.
Хитик В.І.
Швигар Л.В.

17 вересня
Бенделик А.Я.
Будаєв Ю.В.
Булик Т.С.
Козловська І.М.
Плешко Т.В.

18 вересня
Бірюкова Т.В.
Мислицький В.Ф.
Чорна С.П.

20 вересня
Задорожний О.Д.
Маринчина М.А.
Ткачук М.П.

21 вересня
Васильєв В.В.
Ткачук О.В.

Антибактеріальне мило: друг чи ворог?

Понеділок, 21 листопада 2016 02:48

З 2 вересня 2016 року управління з контролю за продуктами харчування та лікарськими засобами (FDA) у США заборонило продаж антибактеріального мила, пояснивши це тим, що в ньому містяться  компоненти, які є небезпечними при регулярному й тривалому застосуванні, і до того ж – неефективними. FDA дало компаніям-виробникам один рік на те, щоб змінити формули продуктів або прибрати їх з полиць магазинів.

Ця заборона привертає до себе ще більше уваги у зв’язку з активною реалізацією глобальної кампанії Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) «Антибіотики: використовуйте обережно!», адже є дані, які припускають у довгостроковій перспективі заподіяння більшої шкоди, ніж користі від антибактеріальних інгредієнтів мила.

Серед числа заборонених речовин – триклозан, який сьогодні міститься в більш ніж 90% «антибактеріальних» і «антимікробних» миючих засобах, у т.ч. мила, зубної пасти, засобів для миття посуду, косметики, кухонних дошок, іграшок, наматрацників тощо. До того ж доведено, що антибактеріальні ефекти триклозану проявляються тільки після куди більш тривалої експозиції, ніж кілька секунд, які більшість людей витрачають на миття рук.

При цьому є досить вагомі вказівки на те, що триклозан може негативно впливати на природну здатність організму протистояти інфекціям. Просте мило в поєднанні з водою змиває бактерії з шкіри, в той час як «антимікробні» компоненти націлені на їх руйнування. І якщо раніше вважалося, що триклозан та його аналоги просто вбивають бактерії без вибірковості, то сьогодні все більше є підтверджень того, що вони діють подібно до антибіотиків, використовуючи ті ж молекулярні механізми. Це означає, що ці агенти можуть сприяти мутації бактерій і розвитку у них стійкості і до триклозану, і власне до антибіотиків.

Тож, не очікуючи в нашій країні подібних рекомендацій стосовно заборони антибактеріального мила, закликаємо відмовитися від останнього, надаючи перевагу звичайному туалетному милу.

Матеріал підготували: кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Шуленіна Олександра, студентка 4 курсу Олійник Марія

Прочитано 272 разів