Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

1 грудня
Білик І.І.
Бербець А.М.

2 грудня
Звінчук Г.Й.
Куковська І.Л.
Никоряк Ю.В.
Сливка В.І.
Сорохан М.М.

3 грудня
Власик Л.І.
Щербініна С.А.

4 грудня
Баламутова М.І.
Боднарюк Г.П.
Жусова І.В.
Караля Г.С.
Ковтюк Н.І.
Когут С.А.
Плаксивий О.Г.
Плеш І.А.
Тирон Г.В.
Яцко Г.О.

5 грудня
Галушко К.С.
Грачова Т.І.
Шлюсар О.І.
Штефанюк В.І.

6 грудня
Безрук Т.О.
Габор С.Т.
Павлюк М.С.
Яворенко К.Ю.

7 грудня
Дутчак В.Д.
Кривчанська М.І.
Стаднійчук Р.Ф.
Тарнавська С.І.
Фундюр В.Д.
Хомко О.Й.
Шевчук П.П.

8 грудня
Бицко Н.І.
Тюлєнєва О.А.

9 грудня
Гальчук К.Л.
Колюбакіна Л.В.
Рандюк Ю.О.

10 грудня
Вербівська Р.М.
Ортеменка Є.П.
Сандуляк М.Г.

11 грудня
Колоскова Р.П.
Лакомова О.І.
Михайлюк Н.В.

12 грудня
Бойко Ю.І.
Давиденко І.С.
Сопова І.Ю.

13 грудня
Сивокоровська В.О.

14 грудня
Варварич Ю.І.
Чернявська Г.В.

15 грудня
Аністратенко А.В.
Вінклер І.А.

16 грудня
Кравченко О.В.
Краснюк М.І.
Надводна В.К.
Сегедіна М.І.

17 грудня
Лазарюк М.В.
Малишевський І.О.
Окрім І.І.
Скрицька Н.В.

18 грудня
Іванова О.М.
Вівсянник О.Й.
Гайдич Л.І.
Гангал Е.В.
Попович А.І.

Вплив паління на стоматологічне здоров’я людини

Четвер, 29 листопада 2018 16:43

Куріння тютюну – одна з найпоширеніших шкідливих звичок у людей, насамперед у найбільш працездатної й соціально значущої частини населення. Проблема куріння всебічно і досить глибоко вивчена, однак у суспільстві не спостерігається тенденції до зменшення кількості осіб, що вживають тютюнові вироби. Боротьба з тютюнокурінням у більшості держав винесена на рівень загальнодержавних програм, які поєднують у собі як примусові заходи обмеження куріння, так і розгорнуту просвітницьку роботу.

 

Офіційне свято Міжнародний день відмови від паління відзначають в третій четвер листопада. День виник в 1977 році в США, а заснований ВООЗ як міжнародний в 1988 році. Заходи, які відбуваються цього дня присвячені питанням зниження тютюнової залежності.

Механізм виникнення патологічних змін в організмі людини під впливом куріння визначається хімічною структуро тютюну та складниками тютюнового диму. Крім нікотину, специфічний токсичний вплив справляють і деякі інші речовини. Скажімо, оксид вуглецю блокує гемоглобін в крові, перетворюючи його в карбоксигемоглобін, зумовлює розвиток циркуляторної гіпоксії. Компоненти тютюнового диму впливають переважно на судинну стінку, що надалі спричиняє розвиток фіброзу.

Добре відомою є проблема пігментованого зубного нальоту курців, з якою вони активно бряться. Однак у механізмі ушкодження тканин ротової порожнини під впливом куріння велике значення мають температурні показники. Проходячи із тліючого тютюну, що має температуру 300 °С за час викурювання однієї сигарети порожнина рота зазнає перепаду температури 15-20 разів. Під час різкої зміни температури у твердих тканинах зубів створюється неоднорідне температурне поле. При цьому в центрі зуба виникають однакові радіальні і кільцеві напруження-розтягнення. Навіть порівняно малі напруження можуть поступово призвести до зародження й розвитку тріщин емалі. Інтенсивність утворення й росту тріщин значною мірою залежить від фізико-механічних властивостей емалі й дентину пацієнта. Наприклад, граничні напруження для емалі в разі розтягування можуть відрізнятися у 8 разів. Сьогодні побутує помилкова думка про те, що куріння легких сигарет завдає організму курця відносно меншої шкоди. Температура диму в них та сама. Однаковим є і вплив диму на емаль зубів.

Статистика ВООЗ дуже сумна.

Епідемія тютюнопаління в 20 столітті забрала з життя понад 100 мільйонів людей. У XXI столітті ця цифра може вирости на порядок. Близько 63% всіх смертей на землі відбувається через неінфекційні захворювання. Тютюнопаління в цій страшній статистиці займає стійку позицію лідера.

Метою Дня відмови від паління є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності. Це включає в себе боротьбу проти тютюнопаління в усіх прошарках суспільства і в першу чергу в середовищі лікарів і медичного персоналу. Широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців.

Матеріал підготували: Годованець О.І., Вітковський О.О., кафедра стоматології дитячого віку

Прочитано 120 разів