Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

1 грудня
Білик І.І.
Бербець А.М.

2 грудня
Звінчук Г.Й.
Куковська І.Л.
Никоряк Ю.В.
Сливка В.І.
Сорохан М.М.

3 грудня
Власик Л.І.
Щербініна С.А.

4 грудня
Баламутова М.І.
Боднарюк Г.П.
Жусова І.В.
Караля Г.С.
Ковтюк Н.І.
Когут С.А.
Плаксивий О.Г.
Плеш І.А.
Тирон Г.В.
Яцко Г.О.

5 грудня
Галушко К.С.
Грачова Т.І.
Шлюсар О.І.
Штефанюк В.І.

6 грудня
Безрук Т.О.
Габор С.Т.
Павлюк М.С.
Яворенко К.Ю.

7 грудня
Дутчак В.Д.
Кривчанська М.І.
Стаднійчук Р.Ф.
Тарнавська С.І.
Фундюр В.Д.
Хомко О.Й.
Шевчук П.П.

8 грудня
Бицко Н.І.
Тюлєнєва О.А.

9 грудня
Гальчук К.Л.
Колюбакіна Л.В.
Рандюк Ю.О.

10 грудня
Вербівська Р.М.
Ортеменка Є.П.
Сандуляк М.Г.

11 грудня
Колоскова Р.П.
Лакомова О.І.
Михайлюк Н.В.

12 грудня
Бойко Ю.І.
Давиденко І.С.
Сопова І.Ю.

13 грудня
Сивокоровська В.О.

14 грудня
Варварич Ю.І.
Чернявська Г.В.

15 грудня
Аністратенко А.В.
Вінклер І.А.

16 грудня
Кравченко О.В.
Краснюк М.І.
Надводна В.К.
Сегедіна М.І.

17 грудня
Лазарюк М.В.
Малишевський І.О.
Окрім І.І.
Скрицька Н.В.

18 грудня
Іванова О.М.
Вівсянник О.Й.
Гайдич Л.І.
Гангал Е.В.
Попович А.І.

Вітамін D – запорука здорового розвитку дитини

Неділя, 25 листопада 2018 11:53

Вітамін D (кальциферол, антирахітичний вітамін) належить до групи жиророзчинних вітамінів. Нині відомі вітаміни D2 (ергокальциферол) і D3 (холекальциферол), а також активні метаболіти вітаміну D.

 

Вітамін D3– це активний антирахітичний фактор. Основною функцією вітаміну D3 є регулювання метаболізму кальцію та фосфатів, що сприяє правильній мінералізації і росту скелета. Холекальциферол утворюється у шкірі під дією ультрафіолетового опромінення і перетворюється в біологічно активну форму. Холекальциферол перетворюється в печінці в гідроксильноактивну форму 25-гідроксихолекальциферол, а далі перетворюється у нирках на 1,25-гідроксихолекальциферол. Біологічно активна форма вітаміну D3, легко всмоктується в тонкому кишечнику та приймає участь у формуванні кісткової тканини.

Нестача вітаміну D може впливати на різні органи та системи, однак найчастіше може викликати таке захворювання як рахіт.

Які ж добові потреби вітаміну D?

Середня профілактична добова доза вітаміну D для немовлят, які знаходяться на грудному або змішаному вигодовуванні, становить 400 МО щоденно. Разом з тим, можливі коливання добової дози вітаміну D. Діти, які годуються грудним молоком матерів, що мають недостатність вітаміну D в організмі, можуть потребувати від 600 до 6000 МО віт D за добу. Якщо дитина знаходиться на штучному вигодовуванні, то профілактична доза вітаміну D забезпечується тоді, коли добовий об’єм суміші досягне 1 л.

Профілактичне застосування вітаміну D для недоношених дітей: добова доза 400-800 МО/ добу (10-20мкг/добу) з 2 тижня життя при задовільному засвоєнні їжі; після нормалізації показників слід дотримуватись рекомендацій, встановлених для доношених новонароджених. Доношеним дітям вітамін D необхідно вводити з першого місяця життя, незалежно від виду вигодовування у дозі 400 МО/добу щоденно. Варто пам’ятати, що профілактика рахіту, вітаміном D, буде успішною у тому випадку, коли забезпечується потреба дитини в Ca, без якого не відбуваються повноцінні процеси розвитку скелетної системи дитини. Щоденний прийом кальцію від народження до віку 6 місяців становить 200 мг за добу з наступним збільшенням дози до 260 мг/добу з 6 до 12 місячного віку, незалежно від виду вигодовування дитини. Діти від 1 до 3 років мають отримувати 700 мг кальцію щодня зі збільшенням до 1000 мг/добу від 4 до 8 років, у подальшому - з 9 до 18 років добова потреба у кальції становить 1300 мг.

Продукти, в яких міститься вітамін D:

 • печінка тріски
 • риб'ячий жир
 • яєчний жовток
 • печінка палтуса
 • бифидолакт сухий
 • оселедець атлантичний
 • лосось
 • масло вершкове
 • сир «Чеддер»
 • сметана
 • ацидофільна суха молочна суміш
 • молоко сухе незбиране
 • короп
 • вугор
 • кета
 • форель
 • скумбрія
 • горбуша

Виходячи з переліку продуктів, в яких міститься вітамін D, переважна більшість продуктів дитина розпочинає отримувати з  першими прикормами, саме тому немовлятам необхідно, призначати профілактичні дози вітаміну D, які наявні на фармацевтичному ринку,  саме так можна запобігти такому захворюванню як – рахіт та попередити  патології інших органів та систем.

Матеріал підготував: асистент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата, Кисилиця Сергій Олександрович

Прочитано 45 разів Останнє редагування Середа, 05 грудня 2018 12:14