Данилишин Т.М.

Яворенко К.Ю.

Пневмонії у дітей

П'ятниця, 02 листопада 2012 02:00

Проблема захворюваності дітей на пневмонію не втратила своєї актуальності і у XXI столітті. Позалікарняна пневмонія трапляється у дітей всього світу, проте найбільше – у країнах, які розвиваються, де щороку реєструється близько 151 мільйонів епізодів пневмонії серед дітей молодшого віку, які супроводжуються втратами  більше 2 мільйонів хворих на рік. У промислово розвинених країнах світу захворюваність на пневмонію малюків становить близько 4 млн. випадків на рік, і ризик летальності значно нижчий, оскільки переважно присутній у хворих на тяжку хронічну супутню патологію. Це зумовлює актуальність проведення 2 листопада всесвітнього Дня боротьби з пневмонією, започаткованого ВООЗ (ЮНІСЕФ) у 2009 році і зумовлює також актуальність виокремлення проблеми пневмонії у дітей.

“Для України проблема захворюваності дітей на пневмонію та ГРЗ наразі є дуже актуальною. Як свідчать статистичні дані, за останні 8 років захворюваність дітей на патологію органів дихання зросла на 32,1%, а поширеність – на 34% (ГРЗ, грип, пневмонії). Лише у 2010 р. В Україні внаслідок хвороб органів дихання померли 134 дитини до 1 року життя, а серед основних 6 причин смертності дітей до 5-річного віку  1/3 становлять ГРЗ і пневмонії”, – зазначає професор Олена Колоскова, завідувач кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ.

Співробітниками кафедри на різних рівнях проводиться постійна робота, метою якої є попередження захворюваності дітей на пневмонію та зниження показника летальності. Так, питання респіраторної патології розглядаються на передатестаційних циклах педіатрів, на циклах тематичного удосконалення “Вибрані питання респіраторної патології у дітей”, “Актуальні питання патології підліткового віку”. Кафедрою підготовлене і проведене засідання асоціації педіатрів Буковини (12 жовтня 2012 року), за участі неонатологів, сімейних лікарів, пульмонологів, дитячих інфекціоністів, де розглядалося питання особливостей перебігу пневмоній у новонароджених дітей. Колективом проводиться активна санітарно-просвітницька робота з даного питання серед населення області. Щоденна кропітка лікувально-діагностична допомога відділенням обласної клінічної дитячої лікарні, а також санаторію “Садгора”, яку постійно надають співробітники кафедри, націлена на контроль показників захворюваності дітей в цілому та внаслідок пневмонії зокрема.

Прочитано 1027 разів Останнє редагування Субота, 01 грудня 2012 02:15