Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

7 лютого
Багрієнко А.Ю.
Хусаїнов Ф.М.

8 лютого

Городинський С.І.
Лазарук О.В.
Лекар А.П.
Романчук В.В.
Шоріков Є.І.

9 лютого

Гринчук Ф.В.
Коровенкова О.М.
Кушнір С.В.
Пестовська Л.А.
Рандюк Р.Ю.
Сушій Г.В.

10 лютого

Боднарюк В.Є.
Ляшук Р.П.

11 лютого

Венгловська Я.В.
Мельник К.В.
Микалюк Л.В.
Юрій О.В.

12 лютого

Бурчу К.В.
Кожолянка Д.М.
Підвербецький О.Я.
Тунек О.А.
Цибуляк М.В.

13 лютого

Карлійчук М.А.
Пантя Д.М.
Савчук О.Ф.

14 лютого

Горошко О.М.
Клим І.В.
Москалюк В.Д.
Павлюкович О.В.
Філіпець Н.Д.
Хоменко В.Г.

15 лютого

Білоус Т.М.
Галагдина А.А.
Заморока О.В.
Циганчук Н.В.
Черноок Н.В.

16 лютого

Богдан Н.С.
Кметь О.Г.
Ляшенко О.М.
Широкий В.С.

17 лютого

Гулак А.М.
Ливарюк В.П.
Шевчук Б.В.

18 лютого

Скакун А.В.
Тарновецький М.В.
Ткачук Н.П.

19 лютого

Антонів А.А.
Ежнед М.А.
Кузнєцов О.О.
Майданюк В.Г.
Ткач Є.П.
Шейко Г.І.
Шмалюк М.І.

20 лютого

Лукашевич І.В.
Цигикало О.В.

21 лютого

Петринич О.А.
Ткач Н.Г.

22 лютого

Гуменна А.В.
Цисар Ю.В.

20 жовтня – Всесвітній день боротьби з остеопорозом

П'ятниця, 19 жовтня 2012 03:00

Остеопороз, на думку лікарів, є “безмовною епідемією XXI століття”. Епідеміологічні дослідження показали, що немає жодної раси, ні однієї національності чи країни вільної від цього захворювання. За даними ВООЗ, серед неінфекційних захворювань остеопороз посідає четверте місце після хвороб серцево-судинної системи, онкологічної патології й цукрового діабету. Саме остеопороз є основною причиною переломів шийки стегна, що часто зустрічаються в жінок старше 65 років. Після такої травми кожний другий на все життя залишається інвалідом, кожний четвертий – помирає упродовж трьох років після перелому й тільки в 25% випадків пацієнти повертаються до нормального життя. В Україні в останні десятиліття показник захворюваності даною патологією постійно росте. По оцінках медиків, сьогодні в нашій країні цією патологією страждають до 33% жінок і до 24% чоловіків (усього більше 6 млн. чоловік).

“Розвитку остеопорозу сприяє цілий ряд факторів ризику: низька маса тіла, спадковість, паління, зловживання алкоголем, використання деяких гормональних препаратів, клімактеричний період у жінок, низька фізична активність, дефіцит у харчуванні кальцію й вітаміну D. Деякі продукти харчування (з надлишком солі, великої кількості білка й фосфору, кофеїну тощо) утруднюють засвоєння кальцію організмом, що відіграє важливу роль у профілактиці остеопорозу. Для попередження остеопорозу важливо звести до мінімуму негативний вплив основних факторів ризику. Тому загальними мірами профілактики остеопорозу є повноцінне й збалансоване харчування, обов'язкове споживання кальцію в сполученні з вітаміном D відповідно до вікових норм, підтримка нормальної маси тіла, достатня фізична активність; відмова від паління й зловживання алкоголем, регулярне перебування на свіжому повітрі,” – розповідає Петро Ковальчук, доцент кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії БДМУ.

Розвитку остеопорозу сприяє цілий ряд факторів ризику: низька маса тіла, спадковість, паління, зловживання алкоголем, використання деяких гормональних препаратів, клімактеричний період у жінок, низька фізична активність, дефіцит у харчуванні кальцію й вітаміну D.

Працівниками кафедри До Всесвітнього дня боротьби з остеопорозом заплановано ряд заходів. Будуть прочитані лекції для травматологів області: “Клінічні та функціональні методи дослідження в ортопедії та травматології”, для курсантів та лікарів-інтернів – “Сучасні методи лікування остепорозу”. Також викладачі кафедри проведуть бесіди з хворими травматологічного відділення Лікарні швидкої медичної допомоги м.Чернівці та ортопедичного відділення Обласної клінічної лікарні стосовно сучасних принципів профілактики остеопорозу та реабілітації хворих з остеопоротичними пошкодженнями. Зі студентами Буковинського державного медичного університету будуть проведені практичні заняття щодо досягнень сучасної ортопедії та артрології.

Прочитано 1276 разів