Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

22 лютого
Гуменна А.В.
Цисар Ю.В.

23 лютого

Гавалешко В.П.
Гайдуков В.А.
Мазур О.О.
Тарасюк В.І.
Филип У.Я.
Чорноус В.О.

24 лютого

Коваленко С.В.
Токар О.М.

25 лютого

Акентьєв С.О.
Буряк О.Г.
Калуцький І.В.

26 лютого

Кушнір А.М.
Лугова Т.Д.
Малєй І.В.
Руснак Ю.М.

27 лютого

Боштан Ю.М.
Денисенко О.І.
Попадюк Т.В.
Тащук В.К.

28 лютого

Візнюк І.Д.

1 березня

Врублєвська А.С.
Задерей С.І.
Кірошко І.С.
Кузьо О.О.
Сохацький В.М.

2 березня

Крупко О.В.

3 березня

Василашко М.І.
Карвацька Ю.П.
Купчанко К.П.

4 березня

Басараба Р.Ю.
Блажієвська О.М.
Воловідник М.В.
Гараздюк М.С.
Герман П.Л.
Д’яченко Т.М.
Кравчук С.Ю.
Кропельницька Ю.В.
Рябий С.І.
Семенюк Т.О.

5 березня

Горицький Я.В.
Запаранюк С.А.
Курікеру М.А.

6 березня

Гладерук Н.М.
Гончарук Р.І.
Кашул М.О.
Кишкан І.Г.
Кричун І.І.

7 березня

Вахнован Л.В.
Левицька С.А.
Руснак І.Г.
Сальніков О.Л.
Слободян О.О.
Степан В.Т.

8 березня

Островська-Гомон О.Б.

9 березня

Маковей Д.І.
Остафійчук В.В.

Тестування на ВІЛ-Інфекцію

Субота, 01 грудня 2012 15:00

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість нових випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію у світі значно скоротилася, проте Східна Європа, на жаль, залишається лідером серед поширення небезпечної хвороби. Найвищий відсоток усіх нових випадків зараження спостерігається в Україні та Росії. За офіційними даними, станом на 1жовтня 2012року в Україні зареєстровано 218023 випадків ВІЛ-інфекції, за неофіційними підрахунками їх майже в два рази більше.

Вірус імунодефіциту людини уражає найбільш працездатну і репродуктивну частину населення, що може привести до посилення і загострення негативних демографічних і соціально-економічних тенденцій.

Упродовж тривалого часу людина може не знати свого ВІЛ-статусу, інфікуючи інших, особливо в перші місяці. В інфікованих спочатку взагалі хвороба перебігає безсимптомно або може розвинутися грипоподібний синдром, включаючи лихоманку, головний біль, висип або біль у горлі. У міру прогресування інфекції можуть розвиватися інші ознаки і симптоми, такі як збільшення лімфовузлів, немотивована втрата ваги, лихоманка, діарея, кашель та інші,” – розповідає професор Василь Москалюк, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Буковинського державного медичного університету.

Слід пам'ятати, що після первинного зараження, антитіла до ВІЛ з'являються у крові від 2 тижнів до 6 місяців. Період між інфікуванням та появою антитіл до ВІЛ у крові, називається сероконверсією або періодом “вікна”. Протягом цього періоду ВІЛ-інфікована людина може все ще поширювати хворобу, навіть якщо тест не виявлятиме антитіла.

 Зважаючи на швидкість поширення епідемії, кожному слід рекомендувати консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію.

Тестування необхідно провести в 6 тижнів, 3 місяці, 6 місяців після ймовірного зараження, щоб дізнатися, чи дійсно людина є ВІЛ-інфікованою!

До тестування проводиться передтестове консультування, що дає можливість отримати достовірну інформацію, усвідомити можливий ризик інфікування, оцінити свою поведінку і прийняти заходи, щоб захистити себе та інших.

Тестування на ВІЛ-інфекцію не можна виконати без Вашої згоди. Ви самостійно з допомогою консультантів вирішуєте чи тестування є необхідним для Вас. Дуже важливо з’явитися на післятестове консультування для отримання результату тестування, який, як правило, при ІФА діагностиці готовий через 1 добу після забору крові. Результати не оголошуються по телефону та через третіх осіб.

З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році і до 01.10.12 року включно, в Чернівецькій області офіційно зареєстровано 1059 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 241 випадків захворювання на СНІД (в Україні станом на 01.10.12р. – 53918), 118 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом (в Україні станом на 01.10.12р. – 27547), 182 дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих жінок (в Україні станом на 01.10.12р.– 35744). Найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції зареєстрована у віковій групі 25-49 років – 65%. Проте зараз трапляються випадки ВІЛ-інфікування серед осіб старшого віку після 50 років. На сьогодні в області переважає статевий шлях інфікування – 62%.

         За 9 місяців 2012р. в Чернівецькій області зареєстровано: 79 нових випадків ВІЛ-інфекції; 24 нових випадки захворювання на СНІД; 12 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом; народилося 18 дітей від ВІЛ-інфікованих жінок.

Тест на ВІЛ є безкоштовним та анонімним. Лікування ВІЛ-інфекції в Україні проводиться безкоштовно.

Щоб пройти тест на ВІЛ та з'ясувати інші питання щодо ВІЛ-інфекції, звертайтесь в Чернівецький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Чернівці, вул. Мусоргського, 2, з 8.00 до 20.00, тел.0372-54-18-96).

НЕ ДАМО СНІДУ ШАНС!

Прочитано 1349 разів Останнє редагування Середа, 05 грудня 2012 23:02