Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю науковців та лікарів-дерматовенерологів

3 жовтня в Чернівцях розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю “Структурно-організаційна перебудова дерматовенерологічної служби в умовах реформування системи охорони здоров’я України”, яка триватиме упродовж 3-4 жовтня. Організаторами наукового зібрання є Міністерство охорони здоров’я України, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Буковинський державний медичний університет та Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Ігор Шкробанець, начальник головного управління охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації, професор Тарас Бойчук, ректор Буковинського державного медичного університету, професор Віктор Степаненко, президент Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів, завідувач кафедри дерматології та венерології НМУ імені О.О.Богомольця; Святослав Малиш, головний лікар Чернівецького обласного шкірно-венерологічного диспансеру, голова Чернівецького обласного осередку УАЛДВК; професор Ольга Денисенко, завідувач кафедри дерматовенерології Буковинського державного медичного університету.

У науково-практичній конференції беруть участь 314 делегатів і 67 гостей практично з усіх регіонів України (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська області, АР Крим). Учасниками конференції є 19 професорів і 21 доцент, з них 9 – завідувачів кафедр дерматовенерології провідних вищих медичних навчальних закладів України, а також 31 головний лікар обласних та міських шкірно-венерологічних диспансерів.

У роботі конференції приймають участь іноземні науковці – професор Альберто Джанетті – керівник клініки дерматовенерології в Університеті Modena and Reggio Emilia, Італія, Президент Європейської Академії дерматовенерології у 2006-2008 рр. з доповідями “Laser confocal microscopy in dermatology ” (Лазерна конфокальна мікроскопія в дерматології), “Modern aspects of itraconazole in the treatment of cutaneous mycoses” (Європейські підходи до використання ітраконазолу в лікуванні мікозів шкіри), а також Тетяна Соколова, професор кафедри дерматовенерології Московського інституту удосконалення лікарів (Російська федерація) з доповіддю “Чесотка – современное состояние проблемы”.

Учасникам науково-практичної конференції були представлені доповіді вітчизняних науковців на актуальні проблеми сучасної дерматовенерології, зокрема присвячені сучасним підходам до діагностики та патогенетичним алгоритмам лікування хронічних дерматозів: профілактиці мікозів ступнів (проф. Коляденко В.Г.), питанням психошкірних захворювань (проф. Калюжна Л.Д.), лікуванню атопічного дерматиту (проф. Денисенко О.І.), діагностиці та лікуванню псоріазу (доц. Сизон О.О.), використанню топічних антибіотиків у дерматовенерологічній практиці (проф. Коган Б.Г.) та інші.

Основним спрямуванням науково-практичної конференції є підвищення фахової підготовки науковців та практичних лікарів дерматовенерологічної служби в умовах реформування медичної галузі з метою надання населенню висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги з урахуванням сучасних досягнень дерматовенерологічної науки та принципів доказової медицини.