24 липня

Цимбал В.І.

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Вівторок, 11 грудня 2012 00:00

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей. Бронхіальна астма асоційована з ризиком інвалідизації та смертності. За даними ВООЗ серед 15 міліонів пацієнтів, що є інвалідами, 1 % складають хворі на бронхіальну астму. Щорічно у світі помирають до 250000 хворих на бронхіальну астму.

Показники поширеності хворих на бронхіальну астму варіюють в різних країнах та популяціях і складають від 1-18 %. У дітей цей показник коливається від 5-10 % в популяції і залежить від віко-статевих характеристик. Встановлено, що у ранньому віці частіше хворіють хлопчики, ніж дівчатка (6 % у порівнянні з 3,7 %), однак у пубертатному віці частота захворюваності на бронхіальну астму стає однаковою. У віковому аспекті найбільша поширеність на бронхіальну астму реєструється в шкільному віці. Висока захворюваність на бронхіальну астму у дітей характерна для екологічно-несприятливих промислових регіонів. Так, у мешканців міста частіше реєструється це захворювання, ніж у мешканців села (7,1% та 5,7 % відповідно), ” – розповідає доцент кафедри внутрішньої медицини БДМУ Світлана Коваленко-Ратушняк, обласний позаштатний спеціаліст з пульмонології Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА.

Проблема в тому, що в Україні немає вузьких фахівців, і діагностикою цього захворювання займаються лікарі загальноклінічної практики – дільничні, педіатри, сімейні лікарі. На фармацевтичному ринку України присутні практично всі сучасні протиастматичні препарати, проте ефективність лікування викликає тривогу. Українські фахівці віддають перевагу препаратам швидкої дії, вони швидко знімають напад задухи, але насправді не лікують, і за одним нападом наступають інші. Тобто хворий часто приймає препарати, які не показані. Великою проблемою є те, що у держави немає можливості забезпечити всіх хворих безкоштовним лікуванням протиасматичними препаратами.

Прочитано 1039 разів Останнє редагування Вівторок, 11 грудня 2012 09:13