XVII Конференція Асоціації Університетів Карпатського Регіону

2 липня 2010 року о 10:00 на базі Буковинського державного медичного університету розпочала роботу XVII Конференція Асоціації Університетів Карпатського Регіону (АУКР).  В роботі конференції беруть  участь  29 учасників, зокрема ректори та науковці вищих навчальних закладів Румунії, Польщі, Словаччини, Угорщини, керівники вищих навчальних закладів м. Чернівці, представники владних структур Чернівецької області та м. Чернівці, зокрема:

ректори університетів:
проф. Еміл Піліпчінек (Словацька Республіка);
проф. Андріан Граур (Румунія);
проф. Василь Крижко (Україна);

проректори:
проф. Яна Можзісова (Словацька Республіка);
проф. Петер Корім (Словацька Республіка);
проф. Александер Бобко (Польща);
проф. Джерсі Ліс (Польща);
проф. Міхали Доброка (Угорщина);
проф. Маріан Джордже (Румунія);
проф. Михайло Багмет (Україна);
проф. Криштоф Марсінек (Польща);
проф. Фелікс Стаховіч (Польща);
проф. Валерій Євдокименко (Буковинська державна фінансова академія);

Директори вищих навчальних закладів м. Чернівці:
Матієга Василь (Чернівецький факультет національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут),
Ореховська Тетяна (Чернівецький торгово-економічнмий інститут Київського національного торгово-економічного університету),
Олександра Поляк (Чернівецька філія МАУП).

2 липня будуть представлені доповідь Президента АУКР, професора Пола-Сербана Агачі та фінансовий звіт генерального секретаря, професора Александра Брьостла.

Головною темою конференції є: «Зміна пріоритетів: АУКР має стати значною мережею в Карпатському регіоні та світі». В програмі  також конференції Міжнародної експертної групи з  рейтингів (IREG Conferences).

Під час роботи конференції обговорені важливі питанння, зокрема: культурний обмін між вищими освітніми закладами. Акцентувалася увага на якість освітніх послуг, що відповідно визначає важливість обміну студентами між університетами Карпатського регіону. Кожного року Асоціація виділятиме кошти для проведення обміну студентами між університетами. Президент АУКР Пол Сербан-Агачі запропонував уже сьогодні подати список студентів, які можуть скористатися такою можливістю – пройти літню практику за кордоном.

Буковинський державний медичний університет виступив тим закладом, що виступає координатором медичних та наукових проектів. В роботі конференції брали активну участь співробітники БДМУ.

Тема щодо Європейської Експертної Групи з Рейтингів теж була цікавою та актуальною. «Не потрібно намагатися покращити тільки рейтинг. Потрібно з глибоким відчуттям відповідальності та важливості освіти покращувати рівень викладання та навчання в цілому». Фраза президента Асоціації Пола Сербана Агачі актуальною є для всіх вищих навчальних закладів оскільки від якості освіти залежить майбутнє кожної держави.