Приєднуйся

БДМУ ВконтактеБДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Календар заходів

Нема подій

Дні народження

20 квітня
Мігалчан А.Б.
Семенко-Беляєва Н.В.

21 квітня
Безрук В.В.
Годованець Ю.Д.
Клим І.І.
Лук'ян В.І.
Скоропадський В.В.

22 квітня
Андрієць В.В.
Анцупова В.В.
Гімчинська О.К.
Гапонюк З.С.
Паладюк Л.В.
Ротар Д.В.
Трифаненко С.І.

23 квітня
Іванова Л.А.
Білоус З.О.
Міхєєв А.О.
Ротар О.В.
Тулевська С.О.
Чимпой Е.І.

24 квітня
Кушнір С.Ш.

25 квітня
Джуряк В.С.
Ковтун А.І.
Сикирицька Т.Б.

26 квітня
Максимюк М.В.
Малкова І.М.
Ходоровський В.М.

27 квітня
Абрамова Н.О.
Вівсяник В.В.
Комариця І.І.
Коцаба О.М.
Мацей Т.Ю.
Маюк О.В.
Новаковська О.Ю.
Семеняк А.В.

28 квітня
Петровська Т.М.
Шилов О.П.

29 квітня
Карлійчук Є.С.
Мага Г.М.
Флюндра Д.Н.
Юрценюк О.С.

30 квітня
Іванчук М.А.
Робуляк О.В.
Чокалеу В.М.

Бережемо психічне здоров’я – одну зі складових здоров’я людини в цілому

Середа, 10 жовтня 2012 00:00

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я, відзначення якого було запроваджено з 1992 року за ініціативи Всесвітньої Федерації Психічного Здоров’я. Проблема психічних захворювань відноситься до найбільш поширених причин зниження якості життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я на планеті живуть понад 500 мільйонів людей, які страждають на психічні захворювання, найпоширенішими з яких є депресивні розлади (45%), алкогольна, наркотична, ігрова та інші залежності (15%), психози (12%). Половина психічних хвороб є причиною інвалідності. Не втішають і прогнози, за даними ВООЗ кількість психічних захворювань буде збільшуватись і до 2020 року їх доля серед усіх захворювань може досягти 50%.

В Україні нараховується близько 1 млн. 200 тис. осіб із психічними захворюваннями. Вже котрий рік поспіль захворюваність на психічні розлади залежна від того, як ми з вами ставимося до психічного здоров’я і людей з психічними захворюваннями. Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність. За статистикою, на заході України частіше хворіють заробітчани, в центральній частині – ліквідатори аварії на ЧАЕС, на сході – шахтарі. Інвалідизація від психічних захворювань вийшла на друге місце серед інших захворювань. За прогнозами фахівців до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які лідируватимуть за кількістю людських працевтрат, пов’язаних з цими захворюваннями”, – розповідає Наталія КАРВАЦЬКА, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С. М. Савенка БДМУ

До поведінкових факторів, що негативно впливають на психічне здоров'я, відносяться тривалі негативні стресові ситуації, невміння підтримувати адекватні відносини з оточуючими, конфлікти, недостатній відпочинок, малорухомий спосіб життя, зовнішні подразники тощо. Серед причин депресивних психічних розладів також економічна нестабільність, невпевненість у завтрашньому дні, інформаційні перевантаження через високу інтенсивність праці, ненормований робочий графік. Також збереження психічного здоров’я несумісне із вживанням будь-яких психоактивних речовин. Найбільш розповсюдженим психічним розладом є нікотинова залежність, яка не допомагає позбавитись стресу, а навпаки підвищує його рівень, що сприяє розвитку більш тяжких психічних розладів.

У США та Британії медики фіксують майже епідемії депресій, гіперактивності чи аутизму. Причини прості – відсутність живого спілкування, яке замінюють “життям” у соціальних мережах.
Кожна людина свідомо чи підсвідомо володіє якимись релаксуючими стратегіями. І дуже добре, щоб якомога раніше кожен із нас зрозумів, що йому приносить полегшення і задоволення. Для цього потрібно вивчати себе, вивчати свої можливості в різних сферах життя і свою поведінку в різних ситуаціях. У збереженні та зміцненні психічного здоров'я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя. Особливе значення має психогігієна – це комплекс заходів з дотриманням культури міжособистісних стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю і відпочинок, створення сприятливого психологічного клімату у колективі, сім'ї; систематичні заняття фізичною культурою, дотримання раціонального харчування, режиму дня, позитивне мислення, бути оптимістичним, доброзичливим.

Прочитано 818 разів