Данилишин Т.М.

Яворенко К.Ю.

1 жовтня – День людей похилого віку

Понеділок, 01 жовтня 2012 00:00

Міжнародний день людей похилого віку виник з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН 14-го грудня 1990-го року. До цього День людей солідного і поважного віку стали відзначати спочатку в Європі, потім свято було підхоплено Сполученими Штатами і до кінця 80-х років воно поширилося по всьому світу.

У Святому Письмі написано про те, що від нашого ставлення до батьків і матерів безпосередньо залежить власна тривалість життя на цій землі. Зневагою до проблем літніх людей ми сіємо власні майбутні проблеми. Генеральна Асамблея ООН закликає уряди і влади, громадські організації та бізнесструктури, а також всіх людей на землі звернути і зосередити свою увагу на сприянні у вирішенні проблем літнього покоління. Цивілізоване суспільство – це суспільство для всіх віків. Спільними зусиллями можливо забезпечити, не тільки, щоб ми жили довше, але й щоб наше життя було більш якісним та повноцінним, різноманітним і приносило глибоке задоволення.

З цими твердженнями цілком погоджуються студенти Буковинського державного медичного університету, які за підтримки студентського самоврядування зініціювали благодійну акцію “Ви не самотні”. Упродовж тижня проходив збір благодійних внесків і кожен студент вишу міг долучитися до цієї благородної справи. Фіналом акції стала поїздка до міського Геріатричного пансіонату. На зібрані кошти було закуплено предмети догляду та засоби гігієни для кожного жителя пансіонату. Ці поважні сивочолі люди, як діти, щиро раділи приїзду студентів-медиків та дякували за подарунки й увагу до них.

Вдячні всім, хто не залишилися байдужими та прийняли участь в акції, адже ми всі розуміємо важливість турботи про старше покоління, про тих, хто творив для нас теперішнє та майбутнє.