22 жовтня

Томка І.Є.

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Понеділок, 01 жовтня 2012 00:00

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

Організація є незалежною, діючи під егідою ООН, надає допомогу жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу, допомагає усім незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності. Щорічно близько 700 медичних працівників MSF працюють у гарячих точках світу. В 2012 році Міжнародний день лікаря припадає на 1 жовтня.

Уже традиційно, Міжнародний день лікаря відзначають викладачі та студенти Буковинського державного медичного університету. Цьогоріч за ініціативи студентів університету спільно із лікарнею швидкої медичної допомоги (відділення гемотрансфізіології) упродовж двох днів відбуватиметься здача донорської крові. До слова, студенти БДМУ регулярно здають кров, адже розуміють, що цим рятують життя людей.

Шановні лікарі, ми щиро вітаємо вас із Міжнародним днем лікаря, бажаємо професійного зростання, вдячності та шани пацієнтів та нових здобутків на благо розвитку галузі.