27 липня

Цимбал В.І.

29 вересня – день отоларинголога

Субота, 29 вересня 2012 00:00

Щорічно 29 вересня отоларингологи відзначають своє професійне свято. І хоча перші вказівки про лікування хвороб вуха, горла і носа датуються тисячоліттями до нашої ери, окремою медичною спеціальністю отоларингологія стала не так давно – в середині 19 століття. На той час в Німеччині потужно розвивалася отологія, а в Іспанії винайшли спосіб оглянути людську гортань і оцінити її функцію. Поступово отологи та ларингологи об’єднали свої зусилля. Так утворилася дисципліна “оториноларингологія”, що походить від слів “отос” – вухо, ”ринос” – ніс і “ларингес” – гортань. Та найбільш вживаною є назва ЛОР-лікар, яка являє собою абревіатуру трьох вищезгаданих латинських слів.

Про важливість ЛОР-органів в житті людини свідчить той факт, що в Давньому Єгипті був окремий лікар, який лікував тільки ніс фараона. Єгиптяни вважали, що всі хвороби і злі думки входять в тіло саме через ніс.

У Буковинському державному медичному університеті курс ЛОР-хвороб входить до складу кафедри дитячої хірургії та отоларингології. Основним напрямком діяльності курсу ЛОР-хвороб є оптимізація консервативного лікування синуїтів, хронотерапія та кріотерапія захворювань ЛОР-органів, внутрішньотканинний електрофорез при патології ЛОР-органів, ЛОР-онкологія. Курс ЛОР-хвороб університету має дві клінічні бази: ЛОР-центр ОКЛ та ЛОР-відділення ІІ-ї клінічної міської лікарні №2. Співробітники курсу ЛОР-хвороб плідно співпрацюють з органами практичної охорони здоров’я краю, роблячи свій посильний вклад у розвиток отоларингології. Спільна організаційно-методична, лікувальна робота має велике значення для підвищення якості діагностично-лікувальної допомоги хворим з патологією ЛОР-органів.

Отож, шановні отоларингологи, щиро вітаємо Вас з професійним святом, бажаємо професійного зростання, успіхів, досягнення нових висот та здійснення всіх задумів.