Студенти БДМУ розповідали чернівчанам як вберегтися від туберкульозу

24 березня з нагоди всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом співробітники кафедри фтизіатрії та пульмонології разом зі студентами медичних факультетів №1 та №2 організували просвітницьку акцію.

Студенти роздавали перехожим яблука та інформаційні листівки про туберкульоз та розповідали про шляхи інфікування, методи діагностики та профілактики, куди потрібно звертатися за консультацією і отриманням спеціалізованої допомоги.

Також, студенти підготували інформаційний стенд, за допомогою якого жителі міста могли почерпнути інформацію щодо даного захворювання.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається збудником мікобактерією туберкульозу та уражає переважно органи дихання, рідше – інші органи та системи.

Туберкульоз супроводжує людство протягом усього часу його існування і є важливою медичною та соціальною проблемою не тільки в Україні, а й у світі в цілому.

Мікобактерією туберкульозу інфіковано від 90% до 100% дорослого населення, проте хворіють лише 5-10% інфікованих осіб при наявності факторів ризику, які сприяють зниженню захисних сил організму: паління, вживання слабоалкогольних чи алкогольних напоїв, часті простудні захворювання, погане харчування, виснаження захисних сил організму (тривале перебування за ПК), часті стреси,вживання легких наркотиків, уникнення випадкових статевих контактів (попередження передачі ВІЛ-інфекії, СНІДу).

За словами організаторів акції, тривожними симптомами, які б мали спонукати звернутися до лікаря є наступні:

Кашель більше 2-х тижнів

Тривале підвищення температури тіла

Втрата апетиту

Безпричинне схуднення

Надмірні нічні потовиділення

Задуха

Щоб не захворіти на туберкульоз лікарі радять виконувати прості правила:

Проходьте скринінгові обстеження на туберкульоз (туберкулінодіагностику у дітей та профілактичні флюорографічні обстеження особам старше 15 років)

Вживайте повноцінну їжу

Вживайте вітамінні комплекси у перехідні сезони (осінь, весна)

Відмовтесь від шкідливих звичок

Ведіть здоровий спосіб життя

Дотримуйтесь правил особистої гігієни

Утримуйте своє житло у чистоті

Частіше провітрюйте приміщення

Позитивний вплив на стан організму мають регулярні фізичні вправи та загартовування.

За словами медиків, туберкульоз виліковний при ранньому виявленні та адекватному лікуванн