Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

19 червня
Амоші М.Я.
Арабаджі М.І.
Гребенюк В.І.
Постевка І.Д.
Рубанець П.Г.
Степанчук В.В.

20 червня
Гарбашевська П.П.
Дроник Т.А.
Крук Т.В.
Шостенко А.А.

21 червня
Годованець О.С.
Кулачек Ф.Г.
Русіна С.М.
Чернецька М.М.

22 червня
Бондаренко О.В.

23 червня
Малкович Н.М.
Панкевич М.М.

24 червня
Іващук С.І.
Василик А.С.
Горда І.Г.
Жук О.О.
Макарова О.В.
Присяжнюк П.В.
Ревуцька Г.С.

25 червня
Булезюк О.В.

26 червня
Боєчко В.Ф.
Дікал М.В.
Дорубець А.Д.
Пашковська Н.В.
Савчук О.Т.
Сметанюк О.М.

27 червня
Івасюк С.Н.
Бурянчук Л.О.
Костенюк С.В.

28 червня
Боднараш С.Г.
Присташ Н.М.
Стрежак Т.Р.

29 червня
Задорожна О.В.
Лопушинська І.В.

30 червня
Булик Р.Є.
Житар М.О.
Коротун О.П.
Лапа Г.М.
Мироник О.В.
Смандич В.С.

1 липня
Віщак Н.В.
Добрянська Ю.Д.

2 липня
Бойда Н.Й.
Галиш І.В.
Каратєєва С.Ю.
Локовей В.Г.
Сокол А.М.
Флюндра А.А.
Цюпа С.В.

3 липня
Майборода О.І.
Хватов А.С.

4 липня
Волощук Д.Є.
Дроник І.І.
Кацел Г.С.
Кацер Л.М.
Ясинська Е.Ц.

5 липня
Марцинкевич С.С.
Масікевич Ю.Г.
Федірчик М.С.

Викладачі та студенти БДМУ відзначили Всесвітній день вишиванки

П'ятниця, 19 травня 2017 14:50

18 травня увесь світ відзначив День вишиванки. З нагоди свята в БДМУ пройшов конкурс-презентація родинної вишиванки, в якому взяли участь співробітники та студенти нашого навчального закладу.

З вітальним словом до присутніх звернулася проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій. Про історію родинної вишиванки розповіли Микитюк Оксана, доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, Ясінська Олена, доцент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата, Мирослава Повар, доцент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата, Яна Телекі, доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб.

Також Всесвітній день вишиванки відзначили на кожній кафедрі нашого університету.

Співробітники кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб розповіли про свої вишиванки

Ілащук Тетяна Олександрівна – сучасна вишиванка «Бойківські ружі». Виконана дрібним хрестиком та мережками з шовком на домотканому полотні, в основу композиції покладено покутські візерунки. Ружі – давня улюблена квітка українців, що асоціюється з сонцем, з життям у щасті і добробуті. Синьо-жовті кольори на листі руж – не випадкові: саме такі елементи , що нагадують синьо-жовтий прапор, слугували для відображення національної ідентичності наших предків.

13Волошин Олександр Іванович вшанував день вишиванки, вдягнувши сучасну репліку косівської вишиванки, виконаної хрестиком на мережками. Сонячні кольори геометричного візерунку – символ сонця, родючості і достатку.

Васюк Валентина Леонідівна – сучасна репліка борщівської вишиванки ХХ століття. Після 1920 року до композиції традиційно чорних борщівських сорочок почали долучати квіткові та геометричні елементи, виконані іншими кольорами, проте загальна стилістика та переважання темних кольорів «борщівок» зберігають дотепер.

Присяжнюк Василь Петрович – традиційно відзначає день вишиванки у подарунку коханої дружини: сучасній сорочці «білим по білому», виконаній на фабричному полотні лічильною гладдю, мережками, виколами. Мотив характерний для окремої частини Покуття, звідки й веде свій родовід родина Присяжнюків.

12Сенюк Богдана Петрівна – відзначила день вишиванки у традиційній, старовинній автентичній Старокутській сорочці. Її вишиванка виконана дрібним бісером на домотканому полотні, з переважанням темно-зелених кольорів і композиційно нагадує собою хвойно–папороттєве, Карпатське дерево життя, притаманне власне для місцевості, звідки родом сама Богдана Петрівна і її вишита краса.

Лукашевич Інна Василівна – вразила всіх автентичною сорочкою з Хотинщини, котра дісталася їй у спадок від бабусі. Додільна колоритна сорочка, вишита хрестиком на домотканому полотні, виконана квітковим мотивом та доповнена виноградною лозою, на фоні контрастних жовтогарячих геометричних елементів, характерних для буковинської сорочки, символізує собою жіночність, достаток та материнство.

Бачук-Понич Наталя Володимирівна – зустріла день вишиванки у автентичній сорочці з Кіцманщини, яка передана їй у спадок від матері. Розкішне дерево життя, вишите за всіма канонами подібної композиції дрібним бісером, доповнене манжетами з цирком, виконаною шовком.

Микитюк Оксана Павлівна – вдягнула у цей день автентичну Борщівську вишиванку ХІХ століття, вишиту 5-6 поколінням майстринь, які, за легендою, після винищення чоловічої половини їхнього міста у ХVII столітті татарами, на знак смутку і пам’яті за ними дали обітницю носити лише одяг чорного та червоного кольору.

Сорочка виконана на конопляному полотні червоними та чорними шерстяними нитками та сухозолотом у техніці верхоплут, і містить велику кількість символів і знаків, які символізують жіноче начало, безкінечність, нероздільність Всесвіту тощо.

Вибір сорочки здійснено не випадково: цього року, на фоні нестабільності та смутку у зв’язку з подіями, що відбуваються на Сході країни, День вишиванки співпав із днем пам’яті геноциду кримсько-татарського народу.

Колоскова Раїса Павлівна – вдягнула сьогодні сучасну вишиванку у класичній кольоровій гамі – червоно-чорний дует, співаний не раз у піснях. Квіткові мотиви, біленька мережка характерні для Слобожанщини – саме звідти родом її власниця.

Мікулець Людмила Вікторівна – відзначає день вишиванки у сучасній сорочці, виконаній на фабричному полотні хрестиком, прикрашеній сучасними квітковими мотивами.

Про свої вишиванки розповідають співробітники кафедри фізіології імені Я.Д.Кіршенблата

15Мирослава Повар – автентичний жіночий буковинський стрій, середина 20 століття – додільна сорочка, горботка, крайка. Орнамент на сорочці вишитий хрестиком на крамному полотні. Автор невідомий, однак унікальність вишивки полягає в тому, що вона виконана в техніці мікровишивки (12 хрестиків на сантиметр).

Світлана Семененко – сучасна жіноча вишиванка. Плаття, вишите мікробісером на домотканому полотні. Орнамент – калина, дерево нашого українського роду. Колись у сиву давнину вона пов’язувалася з народженням Всесвіту, вогненної трійці: Сонця, Місяця і Зорі. А оскільки ягоди калини червоні, то й стали вони символом крові та невмирущого роду. Автором вишивки є моя невістка Наталія Семененко.

Олена Ясінська – автентичний буковинський жіночий стрій, перша половина-середина 20 століття, с. Подвірне Новоселицького району. Додільна сорочка, вишита мікробісером на домотканому полотні, горботка та крайка ткана з вовняної нитки. Автором усіх елементів строю та усіх етапів виготовлення (обробка шерсті, прядіння, ткання, вишивання) є моя бабуся Марія Здерчук, яка навчила й мене ткати та вишивати, тому цей стрій є частиною історії моєї сім’ї.

Про свою вишиванку розповідає доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології

18Ясніковська Світлана – сучасна вишиванка, яку мені вишила донька. На ній зображені яскраві соняхи. Соняшник – символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Крім цього соняшник символізує Батьківщину: як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни. Як Сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина – єдина і найвища цінність.

А сіяти соняшники треба по-особливому: або до схід Сонця, або після його Заходу-тоді і врожай буде багатшим, і птахи не так клюватимуть

На кафедрі суспільних наук та українознавства з нагоди свята провели виховний захід

Моя вишиванко, червона калино,

Ти символ Вітчизни з прадавніх віків,

Моя вишиванка – душа України

І зірка яскрава для дочок-синів.

20День вишиванки – міжнародне свято, яке покликали зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Співробітники кафедри разом зі студентами 6 групи І курсу медичного факультету № 1 та студентами коледжу БДМ№ (І курс, спец. «Медсестринство») провели круглий стіл на тему: «Вишиванка – душа України». В заході взяли участь: професор Антоній Мойсей, завідувач кафедри, старший викладач Лідія Потапова та викладач Валерія Андрієць.

Парад вишиванок

5118 травня кафедра медичної та фармацевтичної хімії разом з усією країною відзначили Всеукраїнський День вишиванки. Цього дня студенти та співробітники університету одягнули не просто давній традиційний одяг, а неофіційний символ нашої країни, який зберігає наше коріння. Вишиванки відображають самосвідомість нації, її естетичний ідеал, прагнення та цінності. В цьому сенсі український національний костюм є багатогранним явищем. В його образі об’єднані такі риси, як слов’янська душа, східна любов до яскравих кольорів та західна нотка витонченої елегантності.

Асистент Панімарчук О.І. зі студентами фармацевтичного факультету переглянули презентацію «Парад вишиванок», проаналізували стародавні зразки вишиванок та умовно склали своєрідний атлас регіонів України за типовими для них візерунками, орнаментами і символами, техніками і кольорами.

Фоторепортаж: Оксана Петринич, Роман Рак, Олег Закутній

Галерея зображень

Просмотреть встроенную фотогалерею в Интернете по адресу:
http://www.bsmu.edu.ua/uk/news/events/5844-vikladachi-ta-studenti-bdmu-vidznachili-vsesvitniy-den-vishivanki#sigProGalleriacde6fa5d73
Прочитано 1465 разів Останнє редагування Понеділок, 22 травня 2017 12:42