Науковці університету виступили на міжнародному конгресі у Мілані

З 8 по 14 вересня в Італії у м. Мілан проходив міжнародний конгрес Європейського респіраторного товариства,

в роботі якого, у складі української делегації, з чотирма доповідями взяла участь завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології Лілія Тодоріко. Асистент кафедри Ігор Сем’янів отримав грант секції молодих вчених на наукову діяльність від Європейського респіраторного товариства ERS SILVER SPONSORSHIP. Під час конгресу було обговорено з провідними фахівцями з питань фтизіатрії та пульмонології з Великої Британії, Італії, Іспанії, Франції, Румунії можливості розробки проектів спільних наукових досліджень у галузі респіраторної медицини. У секції, присвяченій туберкульозній інфекції, були висвітлені актуальні проблеми щодо діагностики, сучасних стандартів лікування хіміорезистентного туберкульозу, впровадження стратегії профілактики мультирезистентного туберкульозу та зниження його поширення у транскордонних регіонах; роль практичної охорони здоров’я у контролі над епідеміологічно небезпечними захворюваннями з усіх проблемних регіонів світу (європейського, північноамериканського, африканського і середньоазіатського). Розроблені перспективи щодо спільних проектів за участі європейських країн та України зі встановлення груп ризику по туберкульозу та виявлення латентної туберкульозної інфекції в транскордонних регіонах, роль соціальних служб та практичної охорони здоров’я в імплементації наукових розробок щодо амбулаторної моделі лікування та профілактики туберкульозу. За матеріалами доповідей у збірці наукових праць конгресу опубліковано 6 тез.

Поповнені знання з організації контролю за особливо небезпечними інфекціями, кооперації науки та практичної охорони здоров’я з діагностики, лікування та профілактики туберкульозу. Планується подальше поширення отриманої нової інформації в Україні на науково-практичних конференціях, семінарах та переривчастих курсах, у відкритих дискусіях, під час проведення круглих столів. Значні надії покладаються на використання нового матеріалу в лекційному курсі, при проведенні практичних та семінарських занять зі студентами, інтернами та лікарями-слухачами.