В БДМУ розпочав роботу Міжнародний форум

5 жовтня в конференц-залі ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет» розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Фізіологія і патологія нейроімуноендокринної регуляції».

Форум приурочений 105 річниці від дня народження професора Я.Д. Кіршенблата.

З вітальним словом до учасників звернулися професор Тарас Бойчук, ректор БДМУ, професор Оксана Андрієць, Директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, професор Володимир Паньків, завідувач відділу профілактики ендокринних захворювань Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.

Під час пленарного засідання було презентовано наступні доповіді:

«Професор Я.Д.Кіршенблат – іменитий науковець, видатний учитель, педагог» Валентин Мислицький, професор кафедри патофізіології БДМУ.

«Дисфункція гіпоталамуса: етіологія, патогенез, діагностичні критерії, сучасні підходи до корекції» Володимир Паньків, професор, завідувач відділу профілактики ендокринних захворювань Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.

«Кардіальні проблеми пацієнта через призму нейроімуноендокринного дисбалансу» Іван Катеренчук, професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 з професійними хворобами вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія».

«Нові адипокін-залежні механізми регуляції адаптації до гіпоксії і метаболічних розладів» Алла Портниченко, доктор медичних наук, завідувач відділу гіпоксії, Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.

«Наукова школа професора Я.Д. Кіршенблата – витоки і сьогодення» професор Світлана Ткачук, завідувач кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет».

У форумі беруть участь провідні науковці України, Ізраїлю та Німеччини.

На конференції працюють секції «Молекулярні та клітинні механізми нейроімуноендокринної регуляції гомеостазу та корекція їх порушень», «Хроноритмологічні аспекти нейроімуноендокринної регуляції», «Нейроімуноендокринна регуляція адаптації, репродукції та морфогенезу в нормі і патології» та «Клініко-патогенетичні аспекти нейроімуноендокринної регуляції».