18 липня

Нагірняк В.М.

В БДМУ відзначили День українського козацтва

Четвер, 12 жовтня 2017 15:27

10 жовтня в студентському читальному залі бібліотеки БДМУ зі студентами І курсу спеціальності «Фармація» (куратор Велика А.Я.), коледжу БДМУ І та ІІ курсів (куратори – Кропельницька Ю.В., Боштан Ю.М.) – відбулася конкурсно-пізнавальна програма «Козацькому роду нема переводу».

Захід був присвячений Дню захисника України, що відзначається щорічно 14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.

Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Через козацтво створювалася наша історія і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Співробітники бібліотеки: Тулевська С., Жук Н., Данилова М., Буланже О., крім розповіді про зародження і становлення козацтва та вшанування пам’яті знаних гетьманів, провели зі студентами  цікаві конкурси та вікторини на знання історії козацтва. Зокрема, студенти мали можливість відтворити репродукцію картини І.Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

Основна ідея заходу, це необхідність пам’ятати свою історію, традиції, культуру, адже, хто не знає минулого, не має майбутнього.

Найактивнішим студентам, а це виявились хлопці, були вручені козацькі грамоти «Справжніх козаків» та сувеніри