Студенти БДМУ провели просвітницьку акцію “Розуміти можна серцем”

23 жовтня до Всесвітнього дня людей із вадами мовлення, учасники проекту “Школа лідерів” провели просвітницьку акцію “Розуміти можна серцем” в центрі міста на вул. О.Кобилянської.

Студенти БДМУ розповідали чернічавчанам та гостям міста про проблеми мовлення та можливі способи їх лікування, а також пропонували спробувати себе у мовленнєвих здібностях і прочитати невелику скоромовку.

Метою акції було пояснити важливість толерантності до людей із порушенням мовлення. Молоді лідери розробили символ толерантності із надписом “Розуміти можна серцем”, який дарували людям та роздавали буклети із корисною інформацією.

Всесвітній день людей з вадами мовлення

почав проводитися щорічно 22 жовтня за ініціативою фахівців з дослідження патологій мови з Канади (Canadian Association of Speech-Language Pathologists and Audiologists – CASLPA). Король Великобританії, Канади, Австралії та Південної Африки Георг VI, який страждав на заїкання, визнав важливість мовної терапії для лікування заїкання ще на початку 20-го століття. Найбільш часто мовні розлади проявляються в дитячому віці. До важких форм патологій мовленнєвої організації відносяться деякі види заїкання, дизартрія, алалія. Більшість порушень у мовленні можна виправити за умови вчасного звернення до логопеда. Існує ряд способів вилікувати заїкання, серед яких виділяють логопедичні, психологічні, психотерапевтичні, логопсихотерапевтичні, соціореабілітаційні, медикаментозні, фізіотерапевтичні та комплексні. Однак жоден з цих способів, на жаль, не дає  гарантій повного одужання.