Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

22 жовтня
Камінський М.К.
Кшановська Г.І.
Окіпняк І.В.

23 жовтня

Меренюк Н.І.
Польовий В.П.

24 жовтня

Аніпко Ю.Ю.
Білоус І.І.
Міщенчук В.В.

25 жовтня
Борейко Л.Д.
Гараніна Т.С.
Дмитренко Р.Р.
Любіна Л.А.

26 жовтня
Андрусяк О.І.
Сліжук Ю.В.
Угренюк Л.В.
Яремчук О.Б.

27 жовтня
Ілащук Т.О.

28 жовтня
Недокіс Т.І.

29 жовтня
Апетроає П.Г.
Верега О.Г.
Назимок Є.В.
Печеряга С.В.
Руснак-Каушанська О.В.
Цеона А.І.

30 жовтня
Лобач Г.Д.
Сокольник С.В.

31 жовтня
Асташин С.Б.
Каліновська І.В.
Шутак Л.Б.

1 листопада
Адажій А.А.
Гідор В.Д.
Макар Б.Г.
Мороз А.В.

2 листопада
Петринич В.В.
Ротар В.І.

3 листопада
Березовський А.В.
Гвоздецька-Полянська С.І.
Медуха Н.В.
Товкач Ю.В.

4 листопада
Ільчишин Т.І.
Гординська Р.П.
Гресько М.Д.

5 листопада
Лупашку Н.В.
Опалка М.В.
Орновицький Д.І.
Рогач Т.І.

6 листопада
Василик М.Г.

7 листопада
Білоус В.І.
Овчаренко О.Г.
Слободян К.В.
Томка І.Є.

В БДМУ відзначили Міжнародний день толерантності

П'ятниця, 10 листопада 2017 14:57

6 листопада на кафедрі психології та філософії вперше було проведено соціально-психологічний тренінг покращення толерантності для студентів БДМУ «Я Тебе помічаю. Я Тебе приймаю. Я Тебе поважаю» до Міжнародного дня толерантності.

 

Міжнародний день толерантності відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995р. за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Ведучі групи – Вікторія Осипенко – психолог медико-психологічного центру БДМУ, викладач кафедри психології та філософії і Юлія Войткевич – головний куратор медичного факультету №3, асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб.

Тренінг об’єднав понад 30 студентів – українських громадян та студентів-іноземців (з англійською мовою навчання) БДМУ. Робота проводилась українською і англійською мовами. Активну участь у тренінгу взяли: проректор з науково-педагогічної роботи та виховання, доцент Ніна Зорій, професор Алла Борисюк – завідувач кафедри психології та філософії та Олександр Поліщук – керівник медико-психологічного центру БДМУ, доцент кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації, спортивної медицини та фізичного виховання.

В ході тренінгу Ніна Зорій наголосила на проблемі взаєморозуміння. Адже, толерантність передбачає всього лише нормальні цивілізовані стосунки між людьми, усвідомлення того, що світ і соціальне середовище багатовимірні Відповідно, погляди на цей світ різні, вони не можуть і не повинні зводитися до одноманітності або бути на чиюсь користь.

Професор Алла Борисюк відмітила, що толерантність у контексті комунікативної компетентності лікаря – це вміння професіонала адекватно реагувати на небажані, неприйнятні для нього індивідуальні особливості пацієнтів та негативні якості. Адже, хворий у лікаря може викликати різні відчуття, подобатися або не подобатися, може бути приємний або неприємний, але у будь-якому випадку психологічна підготовка лікаря повинна допомогти справитися з ситуацією, запобігти конфлікту або виникненню неформальних відносин.

Олександр Поліщук зазначив, що даний тренінг – це своєрідний  «моніторинг» рівня етнічної толерантності студентів БДМУ по відношенню до різних етнічних груп, спроба «пом’якшити» інтолерантні прояви в студентському середовищі. Враховуючи, щорічне збільшення обсягу соціального замовлення на підготовку іноземних фахівців-медиків, університетська спільнота вже давно є багатонаціональною.

Під час роботи учасники групи продемонстрували високий рівень особистісної і корпоративної толерантності й дійшли висновку, що толерантність – досить містке та глибоке поняття, яке торкається і міжнародних відносин, і діалогу культур, і міжетнічних та міжконфесійних взаємин, і культури світу.

Прочитано 465 разів