Білоус В.І.

Швець В.І.
Шинкура В.М.
Яковичук Н.Д.

Тематична екскурсія «Чернівці наукові»

П'ятниця, 10 листопада 2017 15:41

8 листопада cтуденти 1 групи ІІ курсу стоматологічного факультету разом зі своїм куратором Микитюк О.Ю.зорганізували тематичну екскурсію «Чернівці наукові».

Під час екскурсії студенти вшанували пам'ять видатних науковців, які народилися чи працювали у Чернівцях.

Було віддано шану видатному науковцю з світовим ім’ям, що народився у 1905 році в м. Чернівці, Ервіну Чаргаффу – біохіміку, що працював в Австрії, США, Франції, Німеччині, члену Національної АН США (з 1965 року). Члену Паризької АН (з 1963 року), Нідерландської королівської АН (з 1964 року), Академії натуралістів Німеччини «Леопольдіна».

Ервін Чаргафф вперше одержав ДНК у чистому вигляді. Головним напрямком його наукової діяльності було вивчення хімічного складу і структури нуклеїнових кислот. Е.Чаргафф встановив правила Чаргаффа, що описують кількісні співвідношення між різними типами азотистих основ у ДНК.

Побували біля будинків, де проживали Заслужені діячі науки і техніки, доктори медицини, професори: Радзіховський Борис Леонідович, завідувач кафедри очних хвороб в 1945 – 1975 роках. та Мангейм Олександр Юхимович, завідувач кафедри травматології і ортопедії в 1945 – 1955 роках. Ці вчені зробили вагомий внесок у розвиток медичної науки на Буковині.

Наприкінці екскурсії було вшановано пам'ять Товстюка Корнія Денисовича, вченого, що працював у галузі фізики напівпровідникового матеріалознавства, доктора фізико-математичних наук, професора, члена-кореспондента Академії наук України.