9 квітня

Сикирицька Т.Б.

В БДМУ відзначили День педіатра

Вівторок, 14 листопада 2017 16:53

10 листопада на базі кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти відбувся круглий стіл, присвячений Дню педіатра.

Це міжнародне свято дитячих лікарів, яке відзначається 20 листопада, природним чином переплелося з Днем дитини. Таку рекомендацію ще в 1954 році дала ООН. І хоча дату Генеральна асамблея запропонувала вибрати кожній державі самостійно, 130 країн-членів ООН святкують День педіатра саме 20 листопада. А все тому, що в цей день у 1959 році була прийнята «Декларація прав дитини», а ще 30 років по тому — «Конвенція прав дитини».

На заході були присутні: завідувач кафедри, професор Ігор Плеш,  куратори медичного факультету №4 доценти: Лілія Борейко, Олена Макарова, Вя’чеслав Гайдуков, Світлана Каратєєва, асистенти: Алла Перижняк, Ганна Кшановська, а також  асистент Оксана Юрків та  студенти  2 групи, спеціальність «медсестринство», напрям підготовки – Бакалавр, 4 групи третього  курсу медичного факультету №4  спеціальності «Педіатрія».

Учасники круглого столу обговорили питання щодо розвитку дитини і професійної діяльності майбутніх дитячих лікарів та медсестер - бакалаврів.

Саме педіатри контролюють правильний розвиток дітей від їх народження; допомагають батькам доглядати за новонародженими; намагаються попередити та лікувати дитячі захворювання.

Педіатр - професія вічна. Вони піклуються про дітей, а, отже, і про наше майбутнє. Слід поважати працю педіатрів, їх мужність та доброту, адже дякуючи їм тримається  та рухається світ вперед, продовжується життя.

Такі зустрічі надихають молоде покоління та виховують його у дусі відданості своїй професії.