Студенти БДМУ провели просвітницьку акцію до Міжнародного дня сліпих

З нагоди Дня сліпих студенти ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» провели соціально-експерементальну акцію на вулицях міста. Основною метою заходу було спонукання людей бути більш толерантними та уважними до людей з вадами зору.

Чи ви коли-небудь задумувались над тим, як це не бачити все довкола, не знати як виглядають ваші близькі і знати що ні разу не побачиш себе у дзеркалі. На сьогоднішній день тисячі людей стикаються з такою проблемою та часто відчувають себе відкинутими і самотніми.

Для привернення уваги суспільства, доданої проблеми, студенти медичного факультету №2 вирішили провести соціально-експериментальну акцію «Не будь байдужим: Спробуй! Доторкнись! Відчуй!».

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі перші школи і підприємства для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме ця подія лягла в основу вибору дати Міжнародного дня сліпих.

Перехожим було запропоновано із зав’язаними очима виконати завдання, з якими будь-яка людина стикається кожного дня: розподіл монет за їх номіналом, пришивання ґудзиків, сортування злакових культур тощо.

«Робити щось, спираючись тільки на відчуття досить складно, – розповідає учасник акції Едуард – так, тепер я розумію, як важливо бути здоровим та берегти свій зір».

Ми пропонуємо кожному повторити цей експеримент вдома, щоб на власному досвіді переконатися як це важко, а також переосмислити своє ставлення до людей з вадами зору.