Безрук Т.О.

Трефаненко І.В.

В БДМУ відбулося засідання інтелектуального клубу СНТ

П'ятниця, 17 листопада 2017 08:48

14 листопада з нагоди Дня науки відбулося засідання інтелектуального клубу Студентського наукового товариства Буковинського державного медичного університету у форматі «Clinical Battle» – презентації клінічних випадків.

Клінічна робота залишається найскладнішим елементом лікарської професії, незважаючи на значний технічно-інформаційний прогрес медицини.

Мистецтво діагностики вимагає потужної бази знань, вміння аналізувати та сортувати інформацію, робити правильні висновки та взаємодіяти з пацієнтом. Тому майбутнім лікарям необхідно розвивати у собі ці якості ще зі студентської лави.

У клінічній битві зійшлися дві команди найкращих студентів медичного факультету №3 БДМУ, кожна з яких доповіла клінічний випадок із практики – рідкісну патологію чи типове захворювання із нетиповим перебігом. Протилежна команда повинна була поставити діагноз на основі поданої інформації та запропонувати план лікування даного пацієнта згідно сучасних стандартів. На завершення було презентовано міні-лекцію про згадане захворювання та проведено обговорення спірних питань діагностики та лікувальної тактики із досвідченими викладачами. Кожна команда мала можливість скористатися підказкою залу, тому глядачі могли виступити в ролі експертів.

Ведучим змагання був студент 5-го курсу Абелрахман Фейсал.

До складу журі входили: Руслан Сидорчук, Олена Тюлєнєва, Наталія Сливка, Сергій Говорнян.

Команда «Джеррі’с тім»

(Джеремайя Оклоо, Берлінда Делетсу, Юджинія Квофіе) представила випадок алкогольного цирозу печінки, ускладненого спонтанним бактеріальним перитонітом. Їхні опоненти змогли поставити вірний діагноз завдяки даним парацентезу та цитологічного дослідження асцитичної рідини.

Команда «Елла’с тім»

(Абделла Коулібалі Сейду, Нартекі Вортей Емануелла, Ашіадей Прешес Лав) доповідала про випадок дилятаційної кардіоміопатії, що розвинулась після перенесеного гострого респіраторного вірусного захворювання. Протилежна команда змогла діагностувати дане захворювання, використавши дані рентгеноскопії органів грудної клітки, електрокардіографії та ехокардіографії.

У підсумку команда «Елла’с тім» здобула перемогу із відривом в три бали від команди «Джеррі’с тім».

Інтелектуальний англомовний клуб «Debates Competition Club» Студентського наукового товариства став платформою для співпраці студентів практично з усіх факультетів та різних курсів Буковинського державного медичного університету, котрі після спільної роботи стають щирими друзями. Творча та невимушена атмосфера засідань клубу сприяє командній роботі та розвитку клінічного мислення. Формат «Clinical Battle» показав свою ефективність і буде надалі активно практикуватися поряд з іншими прогресивними формами організації студентської наукової та клінічної роботи.

Не пропустіть наступні змагання майбутніх клініцистів «Clinical Battle»!

Прочитано 190 разів Останнє редагування П'ятниця, 17 листопада 2017 09:04