Студенти БДМУ зустрілися з активістами Майдану

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та Революція Гідності 2013-го.

Вшановуючи патріотизм і героїзм учасників революції, у БДМУ відбулася зустріч студентів І курсу медичного факультету №2 з активістами Євромайдану, співзасновниками Чернівецького громадського телебачення Infokey, політологами Максимом Волошиним та Андрієм Кучураном.

Майданівці поділилися з майбутнім лікарям спогадами про події Революції Гідності, міркуваннями про майбутній шлях розвитку нашої держави. Розповідаючи студентам про події чотирирічної давнини, вони зазначили, що перемога Майдану стала можливою насамперед завдяки активній позиції тих, хто відстоював європейські цінності та принципи демократії, зумів взяти на себе відповідальність за розвиток своєї країни.

У заході також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій, завідувач кафедри психології та філософії Алла Борисюк та науковий співробітник Історико-медичного музею Аліса Жуковська.

21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції. Після того, як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців.

Стало зрозуміло, що країна рухається до авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгідних. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими.