Засідання English Speaking Club БДМУ

Студенти-медики, учасники клубу, для обговорення обрали наразі дуже актуальну тему – основні аспекти та здобутки в галузі трансплантології.

Присутні говорили про історію трансплантології (Оксана Комар, 4 група 1 курс; Малав Дейв, 41 група 5 курс), проблеми цієї галузі медицини в Україні (Оксана Комар, 4 група 1 курс), сучасні досягнення трансплантології в плані створення штучних органів (Антон Бабенко, 3 група 1 курс; Олена Марчук, 2 група 1 курс), питання 3Д-принтингу (Лілія Артюхова 21 група 3 курс).

Досягненнями та розвитком трансплантології в Індії поділився член клубу Аман Пармар, студент 55 групи 2 курсу медичного факультету № 3.

Організатори клубу, куратори Ніна Войткевич та Ірина Семенко були вражені глибокими знаннями студентів та цікавою дискусією, що розгорнулась між представниками України, Гани, Лівії та Індії стосовно культурно-релігійного аспекту в трансплантології.

Трансплантологія

розділ медицини, що вивчає трансплантологію органів та галузь медичної практики, котра здійснює пересадку. Вважається, що початком трансплантації є опанування технікою переливання крові. Наступним етапом стало видалення хірургічним шляхом патологічно змінених органів та тканин. Саме питанням трансплантології було присвячене засідання English Speaking Club 28 листопада 2017 року.

Трансплантаційна хірургія в світі розвивається настільки швидко, що кількість різних пересадок органів і тканин досягло 40 000 на рік, і в найближчі десятиліття буде становити 50% всіх операцій. У країнах, які у нас прийнято називати “розвиненими”, на 1 млн. – 500 осіб мають можливість перебувати на гемодіалізі, 40 – отримують донорську нирку, 12-ти пересідають інші життєво важливі органи.

В Україні, починаючи з 1999 року, коли був прийнятий Закон про трансплантацію органів, ведеться боротьба за зміну його статті 16 – введення так званої презумпції згоди. Презумпція згоди полягає в тому, що мається на увазі прижиттєве згода більшості членів суспільства на забір органів після смерті, але у випадку категоричного неприйняття людина має право написати письмову відмову. Презумпція незгоди – навпаки, прижиттєве незгоду на забір органів. Немає такої області в медицині, де настільки яскраво були б сфокусовані проблеми етичного, суспільного та релігійного порядку, як в трансплантології.

В Україні за більш ніж 30 років клінічної трансплантації виконано приблизно 1500 пересадок нирок, 10 – печінки, 1 пересадка серця, 3 – підшлункової залози. Трансплантацій легкого, тонкого кишечника не було проведено зовсім. В середині дев’яностих виконувалося близько ста пересадок нирок в рік, в останні роки – 35.