Білик І.І.

Гайдич Л.І.
Гангал Е.В.
Попович А.І.

Центр доклінічної підготовки кафедри догляду за хворими БДМУ поповнився новими тренажерами

Вівторок, 26 грудня 2017 03:03

На кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти БДМУ відбулось нове поповнення тренажерами центру доклінічної підготовки.

На початку грудня кафедра отримала 8 тренажерів (погруддя) для відпрацювання основних реанімаційних заходів за програмою навчання з дисциплін «Догляд за хворими » та «Сестринська практика».

Особливістю отриманих сучасних тренажерів є компактність, мобільність, світлова сигналізація правильності виконання реанімаційних заходів з імітацією руху крові по сонних та церебральних артеріях, які проглядаються через зовнішні імітатори тканин. Система може працювати від автономного живлення та від електромережі через відповідний адаптер.

Проведені перші заняття за темою вказують на переваги над тренажерами попередніх поколінь. Студенти зацікавлені виконувати реанімаційні заходи свідомо під контролем викладача та електронної системи, що об’єктивізує отриману оцінку з практичних навичок.

Поряд з цим кафедра володіє імітатором – тренажером визначення рівнів артеріального тиску з різноманітними феноменами, такими як «безкінечний тон Короткова», «пропадання тонів Короткова» та ін.

Попереднє ознайомлення, вивчення та усвідомлення послідовності виконання процедури з наступним відпрацюванням на манекенах (тренажерах) та, в кінцевому результаті, закріплення отриманих навичок за принципом «один на одному» дозволить підготовити і досконало володіти практичними навичками майбутнього лікаря.