14 серпня

Романчук Л.І.
Сорохан В.Д.
Чепишко М.І.

Міжнародний проект, до якого долучилися представники БДМУ внесено до Книги рекордів України

Четвер, 08 лютого 2018 16:56

4 лютого в Чернівецькому обласному художньому музеї відбувся урочистий захід, на якому дипломами Наглядової ради «Книги рекордів України» були відзначені  учасники Міжнародного мистецького проекту

«Вишиті сторінки з альбому «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині Еріха Кольбенгаєра»» у зв’язку зі встановленням рекорду України в розділі «Мистецтво, вперше, розміри».

Проект який стартував восени 2016 року.

Перші вагомі результати проекту були презентовані в Чернівцях 14.05.2017 року в межах щорічної виставки «Вишиваний дивотвір» (організатор Одарка Кучерява та рукодільна мережа «Санта»), коли і був зареєстрований рекорд.

Для втілення проекту в життя більш як 100 ентузіастів буковинської вишивки, досвідчених майстрів та початківців, протягом 9 місяців оживляли на полотні орнаменти вишивок із 75 громад Буковини, досліджених, впорядкованих і видрукуваних автором в 1912 році. До цієї грандіозної праці активно долучилися й студенти та викладачі Буковинського державного медичного університету.

Заступник чернівецького міського голови Олександр Паскар і організаторка виставок, директорка рукодільної мережі «Санта» Одарка Кучерява серед інших учасників вручили дипломи Наглядової ради «Книги рекордів України» за участь у міжнародному мистецькому проекті «Вишиті сторінки з альбому «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині Еріха Кольбенгаєра»» і співробітникам кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата – Олені Ясінській, Мирославі Повар, Євгенії Дудці та Тетяні Савчук, завдяки яким ожили на полотні орнаменти громади Драгоєшти повіту Гумора, громади Фундул-Молдова повіту Кимполунг, громад Сергії та Розтоки повіту Вижниця, та співробітникам кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Оксані Микитюк, Наталі Бачук-Понич, Ірині Окіпняк, Катерині Волошинській та Наталі Малкович, які відтворили на полотні орнаменти громади Ступка повіту Гумора. громади Кадубівці повіту Заставна, – громад Борівці-Киселів та Онут повіту Заставна.

Заступнику декана медичного факультету №3 Олександру Петришену був вручений диплом, яким з приводу встановлення рекорду відзначили студентів медичного факультету № 3. Учасниками двох мистецьких груп проекту стали студенти з Африки Ашіадей Прешес Лове, Двамена Офоріва, Нвокіке-Окоє Ділінна Одрі та Сілвангані Анні, які разом зі своїм керівником Оленою Ясінською вишили сторінку громади Загарешти повіту Сучава, та студенти з Індії Сваті Саіні, Мінерва Арора, Решма Радж, Пармар Крішнабен (вишили сторінку громади Баяшешти повіту Гумора).

Прочитано 428 разів Останнє редагування Четвер, 08 лютого 2018 17:03