Білик І.І.

Гайдич Л.І.
Гангал Е.В.
Попович А.І.

Студенти та викладачі БДМУ підтримують донорський рух

П'ятниця, 23 лютого 2018 15:07

У Чернівцях відбувся семінар «Одна кров», спрямований на популяризацію донорського руху на Буковині.

Організували захід – Національний Корпус Чернівці, БФ «Серце до серця», ГО «Дорогою Добра», ГО «Streeter», Чернівецький обласний центр служби крові, Чернівецький обласний ЦНТТУМ та Національні Дружини міста

Під час семінару присутні мали змогу визначити свою групу крові та резус-фактор і внести себе до бази донорів служби крові, аби бути серед тих – хто готовий рятувати людські життя.

За досить цікавим дослідженням Обласного центру крові аналіз крові донорів, які здавали кров упродовж 2008-2012 років доведено, що «найздоровіша» кров у студентів.

«Кількість донорів зменшується, відсоток браку крові серед молодих людей та в основі студентів 1,8%. Студенти мають «здоровішу» кров, аніж люди старшого віку», – розповіла завідувачка обласного центру крові Анжеліка Каланча.

За словами регіональної координаторки Всеукраїнського благодійного Фонду «Серце до серця» Анни Рибарчук, 450 мл крові, які здають донори, особливо для жінок це не багато. Для здорових чоловіків – це теж не відчутно. Проте, сама така кількість крові може врятувати життя однієї маленької дитини чи допомогти людині після ДТП.

Зауважимо, що студенти БДМУ завжди активно здають кров, у виші вже є традиційні благодійні акції з кроводачі, які проводяться багато років поспіль. На даному семінарі також були представники БДМУ – серед охочих зачислити себе в базу донорів служби крові – студенти Галіулін В., Бордун Г., Шемчук Н., Матляк М., Паляниця І., Кирильчук О. Ми переконані, що найближчим часом база донорів чернівецької області поповниться ще більшою кількістю студентів-медиків.