4 липня

Шандрюк М.І.

Робота студентки БДМУ – в трійці лідерів наукового конгресу в Словенії

Вівторок, 10 квітня 2018 11:50

Студенти стоматологічного факультету Буковинського державного медичного університету взяли участь у IV Міжнародному студентському конгресі стоматологів у Любляні (Словенія).

На форумі БДМУ представляли студенти-стоматологи Христина Коцабюк, Давид Гречанюк, Анна Черкавська, Олександр Козак та Василь Корнет.

В підсумку наукова робота Христини Коцабюк «The histopathological investigation of the influence of drug's composition on experimental mandible bone defect» (науковий керівник – Сергій Паламарчук асистент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії) удостоєна ІІ призового місце серед студентських робіт форуму.

Давид Гречанюк представив роботу «Use of bioactive osetoplastic material in periodontal surgery» (науковий керівник – Алла Галагдина, доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії).

«Щиро дякуємо нашому викладачу Сергію Івановичу Паламарчуку та завідувачу кафедри Наталії  Богданівній Кузняк за допомогу та наукові консультації. Підтримка наставників надзвичайно важлива для студентів, –діляться враженнями майбутні стоматологи.

«Ми перебували у Словенії впродовж 4 днів. По приїзді відбулося офіційне знайомство з учасниками. Наступного дня слухали лекції, які охоплювали широкий діапазон стоматологічних наук. Професори представляли нам роботи із щелепно-лицевої хірургії, ортопедичної та терапевтичної стоматології, ортодонтії. Ми слухали і про фактори ризику відкритого прикусу та його лікування, і про АРТ-техніку тощо.

Лекції вразили мене самою подачею матеріалу. Було цікаво дивитися відео під музику, слухати жарти професорів. Усе відбувалося у приємній і невимушеній , але водночас в серйозній та офіційній атмосфері.

Третій день конгресу також був дуже насиченим та продуктивним. Ми взяли участь у практичних майстер-класах – використання лазеру в стоматології, методика механічного препарування кореневих каналів, використання композитів, імплантологія, CAD/CAM та препарування зубів під вініри. В останній день для учасників конгресу була зорганізована екскурсія в Альпи, – розповідає одна з переможців форуму Христина Коцабюк.

За словами дівчини, такі студентські наукові конгреси – це гарна нагода презентувати свої наукові дослідження, послухати знаних фахівців та своїх колег студентів. Це чудова можливість познайомитися із людьми з інших країн, спробувати себе у ролі лектора, здобути нові знання та отримати величезну порцію мотивації для саморозвитку.