9 січня

Сторожук М.В.

В БДМУ відзначили Міжнародний день медичної сестри

Субота, 12 травня 2018 09:25

12 травня, в день народження основоположниці сестринської справи, Флоренс Найтінгейл, якій належить роль створення самостійної сестринської професії, відзначають Міжнародний день медичної сестри.

Принагідно, від імені ректорату БДМУ щиро вітаємо медичних сестер з професійним святом. Щиро дякуємо за нелегку самовіддану працю, за терпіння, чуйність та уважне ставлення до пацієнтів, за милосердя. Бажаємо Вам щастя та добра, миру і злагоди.

З нагоди цього свята, на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти відбувся захід для студентів медичного факультету №4, 1 курсу, спеціальність «Медсестринство» (освітній ступінь – бакалавр), студентів коледжу БДМУ, 3, 4 курсу, спеціальність «Сестринська справа»» (освітній ступінь – молодший спеціаліст).

На заході були присутні: доценти Лілія Борейко, Світлана Каратєєва, Світлана Семененко, головний куратор медичного факультету №4, асистенти Алла Перижняк та Ганна Кшановська.

З Міжнародним Днем медичної сестри присутніх привітав Ігор Плеш, д.мед.н., професор, завідувач кафедри. Ігор Антонович ознайомив студентів з історією життя Флоренс Найтінгейл, розвитком медестринства у світі та в Україні.

Перед учасниками заходу виступив к.мед.н., доцент В’ячеслав Гайдуков, який розповів про становлення медсестринства у Буковинському державному медичному університеті, педагогічні основи медсестринства.

Світлана Загарюк, старша медична сестра відділення реанімації, анестезіології та інтенсивної терапії КМУ "Міська дитяча клінічна лікарня", за сумісництвом викладач коледжу, розповіла про навчання в БДМУ, ознайомила майбутніх медичних сестер з професійною діяльністю в практичній охороні здоров’я.

Зацікавила студентів доповідь Віри Бурковець, студентки 3-ї групи, 1 курсу, медичного факультету №4, спеціальність: "Медсестринство",(освітній ступінь – бакалавр),яка поділилась своїми яскравими враженнями про навчання за спеціальністю «Медсестринство» в Республіці Польща.

З особливою цікавістю і захопленням присутні слухали виступ Таміли Сорокман, д.мед.н., професора, декана медичного факультету N4. Таміла Василівна розповіла про те, що у 2017 році підписана угода між Буковинським державним медичним університетом та «Collegium Masoviense-Wyrsza Szkola Nauko Zdrowiu» (Вища школа наук про здоров’я), м. Жирардув, республіка Польща, про науково-педагогічну співпрацю, відповідно до якої виші є партнерами в програмі видачі подвійних дипломів випускникам за спеціальністю «Медсестринство» (освітній ступінь – бакалавр),термін та перспективи навчання на факультеті для опанування майбутньої професії «Медсестринство», відкриття аспірантури зі спеціальності «Медсестринство».

Прочитано 432 разів Останнє редагування П'ятниця, 11 травня 2018 15:35