22 жовтня

Томка І.Є.

В БДМУ відбулося засідання Інтелектуального клубу СНТ

Середа, 16 травня 2018 11:46

15 травня відбулося чергове інтелектуальне змагання Студентського наукового товариства Буковинського державного медичного університету «Clinical Battle», приурочене до Дня науки, під час якого було представлено оригінальну форму студентської наукової роботи – презентацію клінічних випадків.

У клінічній битві зійшлися дві команди найкращих студентів БДМУ, кожна з яких доповідала про клінічний випадок з практики – рідкісну патологію, чи типові захворювання з нетиповим перебігом. Протилежна команда повинна була поставити діагноз на основі поданої інформації та запропонувати план лікування даного пацієнта згідно сучасних стандартів. На завершення учасники презентували міні-лекцію про згадане захворювання, практичні навички стосовно даної теми та обговорювали спірні питання діагностики та лікувальної тактики з досвідченими викладачами БДМУ.

Команда «Good doctors»

(Машкур Абдулхамід Ісса, Ірина Прусак, Крістіна Джой, Ірина Тарновецька) представила випадок травматичного спонтанного пневмотораксу та продемонструвала відео з практичними навичками торакоцентезу. Їхні опоненти змогли поставити вірний діагноз завдяки даним рентгенографії органів грудної клітки.

Команда «Phantom doctors»

(Хіманшу Верма, Анастасія Матяшок, Данушкумар Равікумар, Іванна Майданюк) доповідала про випадок мієломної хвороби із мультиорганною симптоматикою та проявами ниркової недостатності. У якості практичної навички було продемонстровано техніку біопсії кісткового мозку з тазової кістки. Протилежна команда змогла діагностувати дане захворювання, використавши дані лабораторних досліджень.

Виступи команд оцінювало журі у складі:

Боднара Олега, професора, завідувача кафедри дитячої хірургії та отоларингології, Сидорчука Руслана, професора кафедри загальної хірургії, Тюлєнєвої Олени, доцента кафедри патологічної анатомії, Сливки Наталії, асистента кафедри догляду за хворими та ВМО, Петришена Олександра, заступника декана медичного факультету №3, Карвацької Юлії, асистента кафедри дерматовенерології, Смандича Віталія, асистента кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб, Березової Мирослави, асистента кафедри внутрішньої медицини, Говорняна Сергія, голови Ради СНТ БДМУ. Ведучими змагання були студент 5-го курсу МФ №3 Абелрахман Файсал та студентка 2-го курсу МФ №1 Анастасія Ковальчук.

У підсумку команда «Phantom doctors»здобула перемогу із відривом в три бали від команди «Good doctors».

Дискусійний клуб став платформою для співпраці студентів практично зі всіх факультетів та різних курсів, котрі після спільної роботи стають щирими друзями. Творча та невимушена атмосфера засідання сприяла командній роботі та розвитку клінічного мислення. Формат «Clinical Battle» показав свою ефективність і буде надалі активно практикуватись поряд з іншими прогресивними формами студентської наукової та клінічної роботи.

Не пропустіть наступні засідання Інтелектуального клубу СНТ БДМУ!

Галерея зображень

Просмотреть встроенную фотогалерею в Интернете по адресу: