22 жовтня

Томка І.Є.

В БДМУ відзначили День вишиванки

П'ятниця, 18 травня 2018 09:37

Чернівці засяяли яскравими фарбами з нагоди святкування національного символу України – Дня Вишиванки, коли всі жителі міста змінили звичний одяг на розшиті сорочки.

Щорічно, кожного третього четверга травня, всі бажаючі мають нагоду долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу або навчання. Це свято, присвячене українській національній культурі і традиціям, яке незважаючи на свій відносно молодий вік вже набуло широкої популярності.

Буковинський державний медичний університет щорічно відзначає це свято різноманітними акціями. Цьогорічною родзинкою стало дефіле студенток перед центральним корпусом, які демонстрували вишивку не тільки на сорочках, а й на своїх білих халатах.

Після цього студенти розвернули 20-метровий прапор України на честь єдності, миру та патріотизму всієї дружньої родини Буковинського державного медичного університету.

Учасники вишиваного флеш-мобу продемонстрували вишиванки з різних регіонів з особливими техніками вишивання і візерунками. Адже кожен регіон має свої особливості. Наприклад, Борщівська вишиванка з Тернопільської області запам`яталася за своїм чорном кольором. Буковинська сорочка завжди помітна дякуючи яскравим квітам. Студенти з Полтави покажуть свої ніжні вишиванки, які особливо відрізняються від інших. Іноземні студенти також не залишаються в стороні: більшість одягає свій національний розшитий одяг, а деякі, беручи приклад з українського студентсва, з радістю носять розшиті вишиванки.

Метою заходу було збереження українських національних цінностей і їх популяризація серед молоді і населення, а також можливість показати, що вишиванка не лише святковий одяг для особливих випадків, але й охайний повсякденний костюм.

Зауважмо, що свято також відбулося на всіх кафедрах нашого навчального закладу.

Розширений фоторепортаж

Прочитано 641 разів Останнє редагування П'ятниця, 18 травня 2018 10:57