Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

22 жовтня
Камінський М.К.
Кшановська Г.І.
Окіпняк І.В.

23 жовтня

Меренюк Н.І.
Польовий В.П.

24 жовтня

Аніпко Ю.Ю.
Білоус І.І.
Міщенчук В.В.

25 жовтня
Борейко Л.Д.
Гараніна Т.С.
Дмитренко Р.Р.
Любіна Л.А.

26 жовтня
Андрусяк О.І.
Сліжук Ю.В.
Угренюк Л.В.
Яремчук О.Б.

27 жовтня
Ілащук Т.О.

28 жовтня
Недокіс Т.І.

29 жовтня
Апетроає П.Г.
Верега О.Г.
Назимок Є.В.
Печеряга С.В.
Руснак-Каушанська О.В.
Цеона А.І.

30 жовтня
Лобач Г.Д.
Сокольник С.В.

31 жовтня
Асташин С.Б.
Каліновська І.В.
Шутак Л.Б.

1 листопада
Адажій А.А.
Гідор В.Д.
Макар Б.Г.
Мороз А.В.

2 листопада
Петринич В.В.
Ротар В.І.

3 листопада
Березовський А.В.
Гвоздецька-Полянська С.І.
Медуха Н.В.
Товкач Ю.В.

4 листопада
Ільчишин Т.І.
Гординська Р.П.
Гресько М.Д.

5 листопада
Лупашку Н.В.
Опалка М.В.
Орновицький Д.І.
Рогач Т.І.

6 листопада
Василик М.Г.

7 листопада
Білоус В.І.
Овчаренко О.Г.
Слободян К.В.
Томка І.Є.

Викладача БДМУ відзначено подякою Учбово-методичного центру культури Буковини

Четвер, 24 травня 2018 15:52

20 травня в Чернівецькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки «Вишиваний дивотвір-2018».

 

За проведену роботу з етно-розвідки та реконструкції буковинської традиційної вишиванки доцент кафедри фізіології – Олена Ясінська удостоїлась поважної нагороди – Подяки від учбово-методичного центру культури Буковини.

Вишиванка на щодень

Відзначимо, що кафедра фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата за сприяння завідувача кафедри Ткачук Світлани Сергіївни бере активну участь у відзначенні Дня вишиванки як в стінах рідного університету, так і на рівні міста та області.

Цьогоріч з нагоди Дня вишиванки, як вже стало доброю традицією, був проведений круглий стіл за участю студентів та викладачів кафедри. Цьогоріч незмінний організатор круглого столу доцент Олена Ясінська запропонувала до обговорення цікаву і актуальну тему ‑ «Вишивка в повсякденному одязі – історія і сьогодення».

Олена Вікторівна розповіла присутнім про давні українські традиції використання вишивки в повсякденному ужитковому одязі, про значення окремих конструкційних і орнаментальних особливостей  в одязі різного призначення. Для кращої наочності розповіді пані Олена продемонструвала зразки давніх повсякденних сорочок з власної колекції, розповіла їх історію. На прикладі вишитої власноруч спеціально для такої нагоди блузи Олена Вікторівна продемонструвала можливості використання вишивки в сучасному повсякденному діловому одязі.

Підтримали тему круглого столу й співробітники кафедри. Доценти Світлана Анохіна, Віктор Гордієнко, асистенти Мирослава Повар, Віта Анцупова, Тетяна Савчук, Алла Шкарутяк та старший лаборант Марія Мотрук своїми прекрасними вишиванками показали широкі можливості носіння вишиванок на щодень.

Викладачі кафедри Софія Боштан та Тетяна Савчук прикрасили свято, одягнувши святкові строї, вишиті власними руками, а доцент Світлана Семененко продемонструвала сукню, з любов’ю вишиту для неї невісткою.

Олена Ясінська також презентувала вишиту нею традиційну сорочку, яка скопійована з автентичної бесарабської сорочки 1935 року. Ця сорочка представлена також в експозиції виставки «Вишиваний дивотвір-2018».

Прочитано 420 разів Останнє редагування Середа, 30 травня 2018 16:48