Студенти БДМУ вшанували пам’ять видатного фармаколога Григорія Піська
Студенти БДМУ вшанували пам'ять видатного фармаколога Григорія Піська

Студенти БДМУ вшанували пам’ять видатного фармаколога Григорія Піська

24 травня з нагоди відзначення 90-років з дня народження професора Піська Г.Т., який завідував кафедрою фармакології з 1967 по 1972 роки, зі студентами 21 групи ІІІ курсу медичного факультету №2 проведено інформаційний захід «Етоній – бренд Чернівецького медичного інституту», організований куратором доцентом кафедри фармакології Інною Кишкан.

Почесним гостем  інформаційно-виховного заходу була професор кафедри фармакології Раїса Борисівна Косуба – учениця й послідовниця Григорія Тимофійовича Піська, яка цікаво розповіла студентам про життєвий і професійний шлях свого наукового наставника та впровадження ним у медичну й ветеринарну практику оригінального лікарського препарату «Етоній», синтезованого на кафедрі хімії Чернівецького медичного інституту доцентом Денисенко В.П. в 1961 році.

Пісько Григорій Тимофійович

відомий український вчений у галузі фармакології, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, який народився 24 квітня 1928 року на Вінничині. Завідував кафедрою фармакології Чернівецького медичного інституту з 1967 по 1972 роки, а також виконував обов’язки заступника декана та декана лікувального факультету. Григорій Тимофієвич зробив вагомий внесок у вивчення фармакологічних властивостей та протимікробної дії четвертинних амонієвих сполук, зокрема, синтезованої на кафедрі хімії хімічної сполуки етилен-1,2-біс (диметиламінодецилацетату) дихлорид, зареєстрованої в 1975 році як оригінальний (брендовий) лікарський засіб «Етоній».

Етоній – добре відомий антисептик із групи детергентів, який викликає бактерицидну, фунгіцидну, ранозагоювальну й незначну місцевоанестезуючу дії.

Препарат виготовляють вітчизняні виробники ВАТ «Лубнифарм» (м. Лубни, Полтавська обл.), АТ «Галичфарм» (м. Львів), ВАТ «Фармак» (м. Київ Україна) у вигляді мазі, гелю й пасти. Завдяки значній ефективності та економічній доступності етоній на сьогодні популярний і широковживаний лікарський препарат для лікування гнійних ран, трофічних виразок, опіків, тріщин прямої кишки, інфекційних захворювань шкіри, а також в гінекологічній та стоматологічній практиці.