14 серпня

Романчук Л.І.
Сорохан В.Д.
Чепишко М.І.

БДМУ – в п‘ятірці кращих закладів вищої освіти західного регіону України

Середа, 18 липня 2018 11:46

Інтернет ресурсом Освіта.ua оприлюднено результати проведення щорічного «Консолідованого рейтингу» українських вишів.

Цього року, в якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу вишів України, використані рейтинги університетів, що були оприлюднені у 2017-2018 роках: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт», кожен з яких використовує різні критерії оцінювання закладів вищої освіти.

У 2018 році до рейтингу потрапили 237 закладів вищої освіти України. Традиційно для кращого співставлення виділено 7 підрейтингів: «Кращі класичні університети України», «Кращі приватні виші», «Кращі київські виші», «Кращі виші регіонів України», «Кращі педагогічні виші», «Кращі медичні університети України», а також «Кращі навчальні заклади областей України».

Зокрема, методика рейтингу «Топ-200 Україна» базується на використанні даних прямих вимірів та експертних думок. Діяльність вишів оцінюється з допомогою інтегрованого індексу. Цей індекс містить три комплексні складові: індекси якості науково-педагогічного потенціалу, індекс якості навчання та індекс міжнародного визнання.

Результати «Рейтингу «Scopus» базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його працівниками у наукових виданнях.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких в 2017 році зараховано до вишів на навчання за контрактом. Зазначений рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, в яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Виходячи з цього, Консолідований рейтинг підсумовує загальні рейтингові місця навчальних закладів за версією «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт».

За результатами «Консолідованого рейтингу» вищих навчальних закладів України у 2018 році ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» посів 23 місце серед усіх вишів України та потрапив до п‘ятірки найкращих закладів вищої освіти Західного регіону:

Кращі вузи західного регіону  України

рейтинг 2018

БДМУ також зайняв 5 місце серед всіх вищих медичних навчальних закладів України, таким чином потрапивши до ТОП-10 кращих медичних ВНЗ України.

Такі результати не випадковість, а скоріше закономірно стабільний результат, адже декілька років поспіль університет утримує перші позиції серед вищих медичних навчальних закладів України.

Матеріал підготовлено на підставі офіційно оприлюдненого рейтингу інтернет ресурсу Освіта.ua

Прочитано 382 разів Останнє редагування Середа, 18 липня 2018 11:55