14 серпня

Романчук Л.І.
Сорохан В.Д.
Чепишко М.І.

Студентів БДМУ навчатимуть за допомогою медичних симуляторів

Понеділок, 23 липня 2018 12:25

У Буковинському державному медичному університету продовжуються заходи щодо введення в експлуатацію Центру симуляційної медицини – навчально-практичного центру, на базі якого студенти та лікарі-інтерни будуть опановувати та удосконалювати практичні навички на сучасних медичних симуляторах.

На базі центру з майбутніми лікарями також проводитимуться симуляційні тренінги із залученням стандартизованих пацієнтів та акторів для моделювання реалістичної ситуації та створення безпосереднього контакту та спілкування із реальними «пацієнтами».

Нещодавно університетом закуплено сучасне симуляційне обладнання: робот-симулятор дорослої людини, робот-симулятор новонародженої дитини, манекени для навчання навичкам евакуації, манекен для складної інтубації, манекени для індивідуального та групового навчанням навичкам серцево-легеневої реанімації, гінекологічні симулятори, манекен для проведення ін’єкцій, манекени по догляду за немовлям тощо. Придбані роботи-симулятори американської компанії «Gaumard» (Code Blue III Adult та Code Blue III Neonate) дозволяють максимально реально відтворити різноманітні клінічні ситуації та відпрацювати тактику лікаря, послідовність його дій, забезпечити відпрацювання навичок лідерства та командної роботи. До слова, зазначені роботи-симулятори є «золотим стандартом» в підготовці майбутніх лікарів в Німеччині.

Співробітниками університету вже проведено низку симуляційних тренінгів зі студентами та лікарями-інтернами. В майбутньому планується запровадження об’єктивного структурованого клінічного (практичного) іспиту OSCE I та OSCE II на базі Центру симуляційної медицини.

Створення центру дозволить удосконалити освітній процес та сутєєво покращити рівень практичної підготовки майбутніх лікарів, адже медична симуляція дозволяє студентам знайти шляхи вирішення тієї чи іншої життєвої ситуації маючи право на помилку і, таким чином, відпрацювати всі практичні навики до автоматизму.