В БДМУ обговорили вікові та хронобіологічні аспекти медицини і фармації

Упродовж 4-5 жовтня на базі Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Вікові та хронобіологічні аспекти медицини і фармації».

Конференція проводилася кафедрою медичної біології та генетики і кафедрою фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії спільно з Державною установою «Інститут геронтології ім. Д.Ф.Чеботарьова НАМН України» згідно затвердженого Міністерством охорони здоров’я України та Національною академією медичних наук України додатку до “Реєстру конгресів, симпозіумів, науково-практичних конференцій і пленумів, які проводитимуться в 2018 році” (лист МОЗ України №699/41 від23.06.2017р.)

Приємно, що цей захід зібрав фахівців різних галузей медицини й фармації, відданих шляхетній справі охорони здоров’я та розвитку вітчизняної науки.

На урочистому відкритті конференції, яке відбулося 4 жовтня 2018 р., з вітальним словом виступили ректор Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», Заслужений діяч науки і техніки України, академік АН ВШ України, доктор медичних наук, професор Бойчук Тарас Миколайович; Євстігнеєва Олена Валентинівна – помічник-консультант народного депутата України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Богомолець Ольги Вадимівни; директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької обласної державної адміністрації, доктор медичних наук, професор Андрієць Оксана Анатоліївна; член-кореспондент НАН України, академік НАМН України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Коркушко Олег Васильович; заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф.Чеботарьова НАМН України», доктор медичних наук, професор Шатило Валерій Броніславович; член-кореспондент НАПН України, академік АН ВШ України, доктор медичних наук, професор Пішак Василь Павлович; завідувач кафедри медичної біології та генетики Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», доктор медичних наук, професор Булик Роман Євгенович.

34У роботі конференції взяли участь понад 170 науковців, представників науково-дослідних установ України: Інститут геронтології ім. Д.Ф.Чеботарьова НАМН України, м. Київ; Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України, м. Київ; ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України», м. Київ; Інститут високих технологій Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ; Міжнародний центр астрономічних та медико-екологічних досліджень НАН України, м. Київ; Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, відділ молекулярної онкогенетики, м. Київ; ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини НАМН України», м. Київ; ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського НАМН України», м. Харків; ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМНУ», м. Харків; ДУ «Науково-практичний медичний центр «Реабілітація» МОЗ України», м. Ужгород; ДУ «Український науково-дослідний інститут промислової медицини», м. Кривий Ріг; ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України», м. Одеса, вищих медичних та класичних закладів освіти: Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет», м. Чернівці; Запорізький державний медичний університет, кафедра патофізіології, м. Запоріжжя; Чорноморський національний університет імені Петра Могили, м. Миколаїв; Харківський інститут медицини та біомедичних наук ПВНЗ “Київський медичний університет”, м. Харків; Харківський національний медичний університет, м. Харків; Національний фармацевтичний університет, м. Харків; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, м. Львів; ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», м. Дніпро; Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, м. Харків; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, м. Дніпро; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, м. Чернівці; Національна академія педагогічних наук України, м. Київ.

На конференції були представлені цікаві доповіді з хрономедицини і геронтології, хронобіології й хронофармакології, що сприятиме подальшому розвитку вітчизняної хронотерапії на підставі вивчення циклічних ритмів. Це була чудова нагода для спеціалістів і науковців ознайомитися з новими напрацюваннями, досягненнями, відкриттями та обмінятися досвідом у проведенні наукових досліджень. Учасники конференції мали можливість підвищити свій професійний рівень для самореалізації у науковій та практичній площинах, започаткувати нові знайомства у наукових колах.

Конференція включала два пленарні і три секційні засідання

хронобіологія, хрономедицина і геронтологія, хронофармакологія. Учасники конференції за власними результатами досліджень підготували статті, які опубліковані у фаховому виданні «Клінічна та експериментальна патологія», Т.XVII, №3(65), Ч.2, 2018, а також виданий збірник матеріалів конференції, де надруковано понад 70 тез.

Маємо надію, що конференція стане вагомим внеском у розвиток пріоритетної для України галузі охорони здоров’я і підвищить якість надання медичних послуг населенню.