Василик М.Г.

Студенти БДМУ відвідали вихованців Чернівецького ДНЗ №37

П'ятниця, 02 листопада 2018 10:17
Студенти БДМУ відвідали вихованців Чернівецького ДНЗ №37

26 жовтня з нагоди Всесвітнього дня людей з вадами мовлення студенти медичного факультету №2

(15 група 2 курсу, куратор – асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб, к.мед.н. Гончарук Людмила Михайлівна) провели благодійну акцію для діток-вихованців Дошкільного навчального закладу №37.

Студенти відвідали дитячий садочок та подарували малечі розвиваючі іграшки. Дітки з радістю спілкувалися зі студентами, грали у різноманітні ігри.

Відзначення Всесвітнього дня людей з вадами мовлення має на меті акцентувати увагу на проблемі підтримки таких людей у суспільстві. Варто пам’ятати, що мовлення – це основа людського розуму, від якого залежить засвоєння інформації, налагодження соціальних контактів. За даними статистики, на жаль, число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень у дітей вже набуває глобального характеру. Найбільш часто мовні розлади проявляються в дитячому віці. До важких форм патологій мовленнєвої організації відносяться деякі види заїкання, дизартрія, алалія. Процес коригування мовлення у дитини - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння його батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Сучасні дослідження фізіологів підтверджують існування зв’язку між розвитком дрібної моторики руки та структур мозку. В роботах В.М. Бехтерева є висновки про те, що маніпуляції рук впливають на функціонування центральної нервової системи, розвиток мовлення. Прості рухи кистей допомагають зняти загальну напругу, а також власне з рук, розслаблюють губи, що сприяє покращенню вимови звуків, розвитку мовлення дитини. Дослідження М.М Кольцової показали, що кожен палець руки має своє представництво у корі великих півкуль головного мозку. Розвиток рухів пальців передує появі артикуляції складів. Таким чином мовлення перебуває в прямій залежності від розвитку дрібної моторики руки.