Співробітники БДМУ провели акцію для пацієнтів ендокринологічного відділення дитячої лікарні

До Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом в Обласній дитячій клінічній лікарні м. Чернівці співробітниками кафедри педіатрії та медичної генетики та дитячого ендокринологічного відділення провели низку заходів для юних пацієнтів ендокринологічного відділення.

На святі були присутні співробітники ендокринологічного відділення ОДКЛ та представники кафедри педіатрії та медичної генетики БДМУ (доц. Ризничук М.О., Швигар Л.В., асистент Хлуновська Л.Ю.).

Також до акції долучилися студенти 4-го (1, 3 групи медичного факультету №1, 1 група стоматологічного факультету та 4 група медичного факультету №4)  та 6-го  (11 група медичного факультету №1) курсів.

Студентки 6-ї групи 4-го курсу Карпенко А.В. та Мартенчук А.Ю. підготували інформаційний стенд для хворих на цукровий діабет. Також дітки отримали приємні подарунки від студентів-медиків.

Всесвітній день боротьби з діабетом (14 листопада) відзначається у день народження канадського фізіолога Фредеріка Бантинга, котрий відкрив гормон інсулін та був нагороджений за це Нобелівською премією з фізіології та медицини у 1923 році.

Визнаючи, що цукровий діабет є хронічною, розповсюдженою та високовартісною хворобою, що становить серйозні виклики для розвитку країн світу, Генеральна асамблея ООН закликала держави-члени розробляти національну політику щодо профілактики та лікування цукрового діабету. Всесвітній день боротьби з діабетом в Україні — це інструмент впливу на державну політику щодо цього захворювання та можливість переконати можновладців у необхідності віднесення цукрового діабету до пріоритетів охорони здоров’я України

Відзначення Всесвітнього дня боротьби з діабетом спрямоване на те, щоб інформувати про діабет, його типи та способи попередження. За даними Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка, понад 1,2 мільйони людей в Україні мають цукровий діабет. 9 тисяч дітей мають діабет 1 типу та є інсулінозалежними. Щорічно ці показники зростають приблизно на 5%. Крім того, існують випадки недіагностованого діабету.